Otwarcie hoteli. Kurorty w Polsce może czekać oblężenie. "Mamy absolutny rekord liczby zapytań"

12 lutego ponownie otworzą się hotele. Decyzją rządu zostaną warunkowo otwarte na dwa tygodnie. Z informacji podanej przez portal nocowanie.pl, kurorty czekać może oblężenie.

Otwarcie hoteli będzie miało miejsce w walentynkowy weekend. Powody do radości będą mieli również fani sportów zimowych. "Sprzyjające prognozy pogody i otwarcie stoków to niemal gwarancja tego, ze Polacy ruszą w góry" - prognozuje portal nocowanie.pl

- Chyba już w pierwszy możliwy weekend czeka nas oblężenie kurortów turystycznych - przewiduje kierownik PR Nocowanie.pl Kamila Miciuła. - Zamiast na romantyczną kolację na miasto, w walentynki swoją połówkę będzie można zabrać na romantyczny weekend w Polskę - dodaje.

Zobacz wideo Morawiecki: W połowie lutego otwieramy hotele, kina i teatry

Otwarcie hoteli. Polacy ruszą w góry?

Które miejsca cieszą się dzisiaj (5 lutego 2021) szczególną popularnością? Turyści pytają o noclegi w górskich miejscowościach. Na topie niezmiennie jest Zakopane, zaraz za nim Szczyrk i Karpacz. Inne popularne lokalizacje to Ustroń, Szklarska Poręba oraz Wisła.

Wszystkie wymienione miasta to popularne ośrodki sportów zimowych, w których na turystów czekają dodatkowe atrakcje. "Jako, że w tej chwili działają m.in. muzea, galerie sztuki czy kina, wczasowicze mogą szukać właśnie takich rozrywek poza stokiem" - proponuje nocowanie.pl.

Mateusz MorawieckiMorawiecki: W połowie lutego otwarte zostaną hotele, kina i teatry

Popularne terminy wyjazdów 

Kamila Miciuła przewiduje, że pierwszy weekend ze zniesionymi obostrzeniami może być bardzo gorący. Potwierdzają to obserwacje zachowania użytkowników portalu. Pomiędzy godziną 11:00 a 13:00 turyści wysłali do obiektów noclegowych dwa razy więcej zapytań niż wczoraj o tej samej porze.

"Co więcej, liczba zapytań o walentynkowy weekend, czyli pobyt pomiędzy 12 a 14 lutego, dorównuje liczbie zapytań o terminy na wakacje 2021. Jest to absolutny rekord" - podaje portal nocowanie.pl.

Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam NiedzielskiRząd luzuje obostrzenia. Hotele zostaną otwarte. Na jakich zasadach?

Osoby, które w tej chwili zastanawiają się, czy wyjeżdżać w połowie lutego, powinny pamiętać o tym, że obiekty noclegowe będą działać na połowę swoich możliwości. Obłożenie w takich miejscach nie może przekraczać 50 proc., więc aby mieć pewność, że urlop dojdzie do skutku, trzeba szybko decydować się na nocleg.

Więcej o: