Dworczyk: W połowie przyszłego tygodnia do Polski trafi pierwsza partia szczepionek Johnson & Johnson

Pierwsza partia 120 tys. szczepionek Johnson & Johnson ma trafić do Polski w połowie przyszłego tygodnia, przed planowanym wcześniej terminem - poinformował szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk po czwartkowej rozmowie premiera Mateusza Morawieckiego z szefową KE Ursulą von der Leyen.

O rozmowie z szefową KE premier poinformował w czwartek podczas wizyty w Skierniewicach. Podkreślił, że poruszy temat zwiększenia dostaw szczepionek do Polski.

Zobacz wideo Dworczyk o sytuacji w Rzeszowie: Nie wprowadzajmy dezinformacji

Dworczyk poinformował, ze pierwsza partia szczepionek Johnson&Johnson w przyszłym tygodniu trafi do Polski 

"Od miesięcy premier Mateusz Morawiecki interweniuje w UE ws. przyspieszenia dostaw szczepionek do Polski. Dziś kolejna rozmowa premiera z przewodniczącą Ursulą von der Leyen. Pierwsza partia - 120 tys. szczepionek Johnson&Johnson ma trafić do Polski już w połowie przyszłego tygodnia, przed planowym wcześniej terminem!" - poinformował szef KPRM w czwartek na Twitterze.

Preparat firmy Johnson & Johnson to czwarta szczepionka, która została zatwierdzona w UE, po preparatach firm: Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca. Szczepionka jest już podawana w Stanach Zjednoczonych i RPA, ale została zatwierdzona również w Kanadzie. 

Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej Morawiecki: Będą dodatkowe punkty szczepień. "Przekazaliśmy pieniądze"

(PAP) autor: Mateusz Roszak/ mro/ godl/

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl.

Więcej o: