Dworczyk: Pilotaż szczepień w zakładach pracy możliwy w połowie maja

- Trwają prace w zespole roboczym nad dokładnymi zasadami szczepień w zakładach pracy, w przyszłym tygodniu chcielibyśmy dopracowywać dokument w tej sprawie; pilotaż szczepień w zakładach pracy będzie możliwy w połowie maja - powiedział we wtorek szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej Dworczyk pytany był m.in. o to, jak zostaną zorganizowane szczepienia w zakładach pracy oraz - czy decyzje odnośnie ich kolejności będą mogli np. podejmować pracodawcy.

Szef KPRM Michał Dworczyk o szczepieniach w zakładach pracy

Dworczyk odpowiedział, że trwają prace w zespole roboczym nad dokładnymi zasadami szczepienia w zakładach pracy.

- W piątek umówiliśmy się po wczorajszym spotkaniu z przedsiębiorcami, że przekażemy materiał do konsultacji. W przyszłym tygodniu chcielibyśmy już dopracowywać ten dokument tak, by wszystkie zasady szczepień w zakładach pracy były znane do końca tego miesiąca - poinformował szef KPRM.

Niemiecka firma chce wprowadzić na rynek test skanowania oczu na koronawirusa Niemiecka firma chce wprowadzić na rynek test skanowania oczu na koronawirusa

Michał Dworczyk: Pierwsze szczepienia w firmach już w maju

Zaznaczył, że ze względu na dostępność szczepionek pilotaż szczepień w zakładach pracy będzie możliwy w połowie maja.

- Natomiast dopiero pod koniec maja czy na przełomie maja i czerwca ruszymy szerzej z tymi szczepieniami i oczywiście te zasady, które chcemy wprowadzić, nie będą na pewno w żaden sposób dyskryminujące dla kogokolwiek - zapewnił pełnomocnik rządu ds. szczepień.

Dworczyk pytany był również o szczepionkę firmy Johnson&Johnson, która - jak zapowiadano wcześniej - ma być skierowana m.in. do osób z ograniczoną mobilnością. Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów usłyszał również pytanie o to, czy tę jednodawkową szczepionkę otrzymają również jakieś inne grupy. 

Jarosław Gowin i Michał Witucki Gowin: Akcja szczepień w firmach ruszy od połowy maja

- Planujemy dla wszystkich osób z ograniczoną mobilnością przeznaczyć tę szczepionkę. Po drugie, czekamy też na rekomendacje Rady Medycznej w zakresie stosowania jej w pozostałych przypadkach - odpowiedział Michał Dworczyk

Autorka: Sylwia Dąbkowska-Pożyczka (PAP)

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Zobacz wideo Dr Sutkowski: Ochrona zdrowia zamiast majówki będzie miała dyżuring albo balkoning
Więcej o: