Drugą dawkę szczepionki można teraz przyjąć w dowolnym punkcie. Ważna zmiana przed wakacjami

Dr Paweł Grzesiowski poinformował na Twitterze, że od niedzieli została uruchomiona możliwość zmiany punktu szczepienia na przyjęcie drugiej dawki szczepionki przeciw koronawirusowi. Dzięki temu Polacy przebywający na wakacjach będą mogli bez problemu przyjąć szczepionkę poza miejscem zamieszkania. Zobacz, co zrobić, żeby móc zmienić punkt drugiego szczepienia.
Uwaga! W końcu, mamy odblokowaną możliwość zmiany punktu szczepień na drugą dawkę. Od dziś w systemie e-rejestracja można wybrać dowolny punkt szczepień - wszyscy, którzy mają problem z kolizją terminu szczepienia i wyjazdu, mogą zrealizować szczepienie podczas urlopu czy podróży

- napisał na Twitterze Paweł Grzesiowski, pediatra, doktor nauk medycznych i ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z COVID-19.

Dworczyk: Kończy się ten etap, gdy największym wyzwaniem było dla nas pozyskanie szczepionek

Michał Dworczyk pod koniec maja zapowiedział, że od 1 lipca obywatele będą mogli przyjąć drugą dawkę szczepionki w dowolnym, wybranym przez siebie punkcie. - Kończy się ten etap, kiedy największym wyzwaniem było dla nas pozyskanie szczepionek. Wyzwaniem coraz większym będzie przekonanie Polaków do tego, żeby się szczepić. To jest wyzwanie dla nas wszystkich. Tylko zaszczepienie jak największej części populacji pozwoli zwyciężyć COVID-19 - przekazał podczas prezentacji nowych rozwiązań w Narodowym Programie Szczepień pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk. 

Gazeta "Fakt" ustaliła, że aby zmienić punkt szczepień, nie trzeba wcześniej umawiać się na drugą dawkę w innym miejscu, jednak szczepienie może  zostać wykonane tylko jeżeli upłynął już minimalny czas od podania pierwszej dawki. Jeśli więc zaplanowałeś urlop, a w tym czasie masz wyznaczony termin szczepienia bez problemu, zrobisz to w innym punkcie.

TUTAJ znajdziesz listę wszystkich punktów szczepień. 

Dziennik "Fakt" przypomina, aby każda osoba idąca na szczepienie pamiętała o tym, że musi mieć przy sobie dokument tożsamości i oraz zaświadczenie o przyjęciu pierwszej dawki szczepionki.

Zobacz wideo Czy przed szczepieniem na COVID-19 i po nim można spożywać alkohol?

Szczepienia przeciw COVID-19 

Według danych opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia do niedzieli, 27 czerwca wykonano 28 354 710 szczepień. Jedną dawką zaszczepiono 16 649 656 osób. Z kolei w pełni zaszczepionych jest już 12 612 947 obywateli, którzy przyjęli obie dawki lub jednodawkowy preparat firmy johnson & johnson.

Więcej o: