Loteria szczepionkowa od 1 lipca. Dworczyk: Ponad 300 osób już wygrało łącznie 100 tys. zł

W Loterii Narodowego Programu Szczepień już zarejestrowało się ponad 200 tys. osób; trwają też inne programy zachęcające do szczepień, m.in. dla samorządów; namawiamy do zaangażowania się - powiedział w czwartek szef KPRM Michał Dworczyk.

W czasie konferencji prasowej z udziałem szefa KPRM Michała Dworczyka, prezesa Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych (RARS) Michała Kuczmierowskiego oraz głównego doradcy premiera ds. COVID-19 prof. Andrzeja Horbana zaprezentowano spot promujący Loterię Narodowego Programu Szczepień.

Zobacz wideo Kiedy będą dostępne szczepienia w aptekach, galeriach handlowych? Czym będzie można się tam zaszczepić?

Pierwsze osoby łącznie wygrały 100 tys. zł

- Już zarejestrowało się w loterii ponad 200 tys. osób, a jeśli chodzi o te natychmiastowe wygrane, to już ponad 100 tys. zł zostało wygranych przez pierwsze trzysta kilkadziesiąt osób - poinformował Dworczyk.

Loteria Narodowego Programu Szczepień ruszy 1 lipca. Pula nagród to aż 14 mln zł. Rząd przedstawił szczegółyLoteria Narodowego Programu Szczepień ruszy 1 lipca. Rząd przedstawił szczegóły

Podkreślił, że poza loterią trwają też inne programy mające zachęcać do szczepień. Wymienił w tym kontekście konkursy, w ramach których samorządy mogą wygrać bardzo atrakcyjne nagrody do 2 mln zł. -Namawiamy samorządowców do zaangażowania się - zaapelował szef KPRM.

Samorządy też mogą wygrać

Przypomniał, że "samorządowcy zostali też zobowiązani decyzjami administracyjnymi do tego, by kontaktować się ze wszystkimi swoimi mieszkańcami powyżej 60. roku życia". - Ale, jak powiedziałem, dzieje się to w ramach tej konkurencji między samorządami, gdzie można te atrakcyjne nagrody, czyli środki na inwestycje np. w gminie wygrać - dodał minister.

Jak dodał, można sprawdzać, jak wygląda sytuacja poszczególnych gmin, status zaszczepienia w ramach rankingu prowadzonego online. - Poziom zaszczepienia gmin i ranking można sprawdzić w dedykowanej zakładce na naszej stronie "Szczepimysie" - zaznaczył Dworczyk.

*** 

Koronawirus - wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Więcej o: