Rząd zamyka kluby i dyskoteki. Semeniuk zapowiada dla nich pakiet osłonowy

- Przygotowujemy pakiet osłonowy dla klubów tanecznych, dyskotek i tych wszystkich miejsc, które od 15 grudnia będą w pełnym lockdownie - zapowiedziała w środę wiceminister rozwoju i technologii Olga Semeniuk. Jak dodała, pakiet ten może kosztować kilkadziesiąt milionów złotych.

W związku z sytuacją epidemiczną związaną z COVID-19 rząd od 15 grudnia wprowadza nowe zasady bezpieczeństwa. Zmniejszone będą m.in. limity osób w transporcie, restauracjach, kinach, zamknięte będą też kluby, dyskoteki i inne miejsca udostępnione do tańczenia. Wyjątkiem będzie noc sylwestrowa (31.12-1.01).

Choinkowa bombka przedstawiająca Mikołaja w maseczce (zdjęcie ilustracyjne)Nowe obostrzenia. Wśród nich okresowy powrót do nauki zdalnej [LISTA]

Nowe obostrzenia. Będzie dodatek osłonowy dla klubów objętych lockdownem

Semeniuk w PR24 powiedziała, że na prośbę i z polecenia szefa MRiT Piotra Nowaka oraz premiera Mateusza Morawieckiego, przygotowywany jest pakiet osłonowy "dla przede wszystkim klubów tanecznych, dyskotek, wszystkich tych miejsc, które od 15 grudnia będą w pełnym lockdownie".

- Chcemy, aby ten pakiet osłonowy został wprowadzony jak najszybciej i wdrożony. Pracujemy nad ustaleniami, wykorzystując instrumenty już poprzednich tarcz antykryzysowych, czyli mówię tutaj m.in. o ZUS, postojowym - wyjaśniła wiceminister.

Przekazała, że we wtorek w toku rozmów z różnymi przedsiębiorcami, ustalała jego szczegóły. - W tym tygodniu chcę zaplanować takie spotkanie właśnie z klubami tanecznymi, dyskotekami, aby rozwiać różnego rodzaju wątpliwości - zapowiedziała.

Minister zdrowia w rządzie PiS Adam Niedzielski (online, z Brukseli), oraz główny inspektor sanitarny Krzysztof Saczka i wiceminister Waldemar Kraska zapowiadają zmiany w koronawirusowych obostrzeniach. Warszawa, Ministerstwo Zdrowia, 7 grudnia 2021Onet: Rząd rozważa m.in. naukę zdalną dla niezaszczepionych

Semeniuk wyraziła nadzieję, że obostrzenia, które są wprowadzane, nie będą trwały długo.

Pytana, ile będzie kosztować przygotowywany pakiet osłonowy, wiceminister odparła: - Dziś mogę powiedzieć, tylko i wyłącznie o kwestii dyskotek, klubów tanecznych - to jest kilkadziesiąt milionów złotych. Wartość szacunkowa ostateczna zostanie na pewno przedłożona niebawem. Dzisiaj mówimy o kilku kodach, de facto o trzech kodach PKD, które są związane właśnie z działalnością klubów tanecznych i dyskotek - wyjaśniła Semeniuk.

autor: Aneta Oksiuta/ aop/ amac (PAP)

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Zobacz wideo Jak przebiega IV fala COVID-19? Dr Szułdrzyński: Przesuwa się ona na zachód Polski
Więcej o: