Omikron rośnie w siłę. Wiceminister zdrowia podał nowe dane o zakażeniach. "Najliczniejsze woj. mazowieckie"

W Polsce zanotowano 671 przypadków omikronu - poinformował w poniedziałek w TVP Info wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

- Rano podawaliśmy, że przypadków omikronu w Polsce jest 611. Przed chwilą otrzymałem informacje, że jest to już 671 przypadków - poinformował Kraska.

17.01.2022, Warszawa, briefing ministra zdrowia Adama NiedzielskiegoNiedzielski o olbrzymich wzrostach zakażeń. "60 tys. zakażeń dziennie"

Omikron będzie dominował w Polsce "w najbliższych tygodniach"

Dodał, że najwięcej zakażeń omikronem wykryto w trzech województwach. - Najliczniejsze jest oczywiście woj. mazowieckie, ale także dość dużo tych nowych mutacji jest w województwie pomorskim i warmińsko-mazurskim - powiedział.

- Należy się spodziewać, że ta nowa mutacja, nowy wariant koronawirusa w najbliższych tygodniach będzie dominował w Polsce - powiedział Kraska.

Omikron (zdjęcie ilustracyjne)20 objawów omikrona [LISTA]. "Przypominają przeziębienie"

Badania potwierdziły w poniedziałek 10 445 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarły cztery osoby z COVID-19. Liczba zakażonych w Polsce wirusem SARS-CoV-2 od początku epidemii wyniosła ponad 4,3 mln osób, zmarło ponad 102,3 tys. chorych. (PAP)

Autorka: Agata Zbieg

agz/ joz/

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Zobacz wideo Na jakim etapie IV fali zachorowań jesteśmy? Ekspert wyjaśnia
Więcej o: