Australia po blisko roku otworzy się dla turystów. Wjadą tylko zaszczepieni

Granice Australii będą od 21 lutego otwarte dla wszystkich zagranicznych przyjezdnych, którzy posiadają wizę i są w pełni zaszczepieni - ogłosił w poniedziałek premier Scott Morrison. Australia zamknęła swoje granice w marcu 2020 roku z powodu pandemii COVID-19.

- Jeżeli jesteś podwójnie zaszczepiony, ponownie zapraszamy do Australii - powiedział Morisson podczas konferencji prasowej w Canberze.

Zobacz wideo Leszczyna: Każdy pomysł, żeby zdynamizować szczepienia jest dobry Wybierz serwis

Australia wpuści tylko zaszczepionych

- Złagodzenie zasad przekraczania granicy jest szczególnie ważne dla zagranicznych turystów i ma dać impuls do podniesienia się z kryzysu linii lotniczych, hoteli i całego sektora turystycznego, który był jednym z najbardziej dotkniętych przez surowe ograniczenia epidemiczne wprowadzone w Australii - komentuje agencja Reutera.

W grudniu 2021 r. Australia poluzowała zasady wjazdu dla określonych grup, takich jak potrzebni na rynku imigranci czy zagraniczni studenci.

Australia otwiera granice dla turystów

- Restrykcyjne kontrolowanie granic i ścisłe lockdowny przyczyniły się w początkowej fazie pandemii do znacznie niższej liczby zakażeń w Australii niż w wielu innych państwach - przypomina Reuters. Dodaje, że w ostatnich tygodniach wywołana wariantem omikron fala infekcji osiągnęła nienotowany wcześniej rozmiar. W jej szczycie wykrywano ok. 150 tys. zakażeń dziennie.

Australia zarażania COVID-19

Krzywa infekcji w Australii już opada. W poniedziałek informowano o 23 tys. nowych przypadków - najmniejszej liczbie zakażeń w 2022 r.

Podczas ostatniej, trwającej od końca listopada 2021 r. fali zdiagnozowano ok. 2,4 mln infekcji. Wcześniej odnotowano 200 tys. zakażeń. Od początku pandemii w Australii na COVID-19 zmarło 4248 osób. 

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Więcej o: