Nowego Windowsa 10 S może przetestować niemal każdy za darmo. Jest tylko jeden warunek

Microsoft udostępnił swój najnowszy system operacyjny publicznie. Teraz może przetestować go niemal każdy, kto ma jedną z innych obsługiwanych wersji Windowsa 10.

Najnowszy system operacyjny od Microsoftu zadebiutował wraz z komputerem Surface Laptop w maju tego roku. Ceny tego sprzętu do najniższych nie należą, a brakowało możliwości przetestowania systemu na dowolnym komputerze.

Aż do teraz. Microsoft postanowił bowiem udostępnić system publicznie. Można więc go testować za darmo przez 10 dni. Testy z założenia przeznaczone są dla sektora edukacyjnego. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby zainstalować Windowsa 10 S na własnym komputerze.

Jedynym warunkiem jest posiadanie licencji na Windowsa 10 Pro, Windowsa 10 Pro Education, Windowsa 10 Education lub Windowsa 10 Enterprise. Nieobsługiwana jest jedynie wersja Home.

System z literą S w nazwie przeznaczony jest głównie dla szkół. Współpracować ma jednak świetnie także ze starszymi lub mało wydajnymi komputerami. Ma być także znacznie bezpieczniejszy.

Wszystko przez to, że od tradycyjnej wersji "okienek" różni go coś niezwykle istotnego: możliwość instalowania tylko tych aplikacji, które znajdują się w oficjalnym sklepie Microsoftu.

Na komputerze z Windowsem 10 S brakuje więc wielu istotnych aplikacji, np. przeglądarki Google Chrome. Użytkownicy są więc skazani na korzystanie z Microsoft Edge.

Osoby, które chcą przetestować nowy system mogą skorzystać z instalatora na stronie producenta. Firma ostrzega jednak, że podczas tego procesu można stracić dane aplikacji spoza Sklepu Microsoftu. Niektóre sterowniki również mogą być niekompatybilne z okrojonymi "okienkami".

...

Chcesz nagrać wideo z idealnym dźwiękiem? Mamy na to sposób

Więcej o:
Komentarze (43)
Microsoft udostępnił nowego Windowsa 10 S. Teraz każdy może przetestować go za darmo
Zaloguj się
 • clevland

  Oceniono 12 razy 10

  Aktualizacje których nie można wyłączyć.

  Człowiek chce coś robić, włącza rano a tu cofnięcie aktualizacji która się nie powiodła..

 • Roger Olejniczak

  Oceniono 8 razy 8

  Nie wiem czym się tak cieszyć , zamknięte środowisko takie jak w mac os? Niby ta wersja jest szybsza ? Hmmm.. Tak samo szybka jak każda inna czysta instalacja W10 , ja tam widzę same wady. I jeszcze wymóg posiadania licencji pro.

 • lech2011

  Oceniono 7 razy 7

  kogoś taka wersja interesuje ?

 • Andi Pstrik

  Oceniono 3 razy 3

  To tak jakbym sobie wymienił lodówkę na taką do której mogę wsadzic tylko produkty jednego producenta a reszta zgniję natychmiast. Suuuuuper już zamawiam tą wersję :)

 • popijajac_piwo

  Oceniono 3 razy 3

  "Wszystko przez to, że od tradycyjnej wersji "okienek" różni go coś niezwykle istotnego: możliwość instalowania tylko tych aplikacji, które znajdują się w oficjalnym sklepie Microsoftu."

  Powodzenia, bardziej sobie w stopę strzelić już się nie dało...

 • borman60

  Oceniono 2 razy 2

  Mój Windows 10 nie może ukończyć aktualizacji aplikacji ,wycofuje zmiany i trwa to długo i bardzo wkurzająco .Z Microsoftu dowiedziałem się ,że Samsung nie ma wszystkich sterowników do Win10 .To jakiś koszmar ,muszę wrócić do Win7 .

 • jaceq

  Oceniono 6 razy 2

  Nikogo ten "system" nie interesuje.

 • wujekdolf

  Oceniono 2 razy 2

  korzystanie z przeglądarki do ściągnięcia przeglądarki może się źle skończyć...

 • dawn-to-dusk

  Oceniono 1 raz 1

  Trzeba mieć uszkodzony mózg, by chcieć to testować na własnym kompie.

  Ujmę to tak. Pracuję na W7 i prawdopodobnie, biorąc pod uwagę obecną politykę MS jest to ostatni OS tego producenta na moim kompie (i najlepszy dotąd). Na tablecie mam W10 i przez to prawie z niego nie korzystam. Edge ciągle się wiesza, często występuje błąd "wiecznie wciśniętej litery" na klawiaturze, nie wspominając o problemach z siecią - mimo dziesiątek aktualizacji-śmalizacji. Za to W7 jest li tylko OS, a ja już od lat, jeśli nie od (2) dekad :) świadomie nie korzystam z oprogramowania MS oferowanego do systemu. IE, Edge - mam wysypkę na samą myśl, że muszę to odpalać, a niestety od wielkiego dzwona muszę, bo są strony/aplikacje, co tylko przez te dedykowane przeglądarki chcą działać.

  Młody już nie jestem, pracuję na OS MS od DOS 3.0, ale pogodziłem się z tym, że czeka mnie przesiadka na darmową platformę o wiadomym brandzie. Pozdr.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX