Najbardziej spektakularne udane lądowania awaryjne

Polacy zachwycają się umiejętnościami kapitana Wrony, który popisał się kunsztem i posadził uszkodzonego Boeinga 767 na pasie startowym warszawskiego Okęcia. Zobaczmy jak inni piloci radzili sobie w podobnych sytuacjach
Boeing 727 linii Iran Air Boeing 727 linii Iran Air fot. YouTube

Boeing 727 linii Iran Air

Niesamowity klip, na którym Boeing 727 linii Iran Air, ląduje bez wysuniętego przedniego koła. Kapitan samolotu - Hooshang Shahbazi - lecącego z Moskwy do Teheranu również stał się internetowym bohaterem. Trzeba przyznać, że zasłużenie. W pliku wideo widać, jak w zasadzie do ostatnich sekund, pilot trzyma podniesiony dziób samolotu, wykonując perfekcyjne lądowanie awaryjne. Na pokładzie samolotu znajdowało się 113 osób.

Airbus linii JetBlue Airbus linii JetBlue fot. YouTube

Airbus linii JetBlue

Jedno z bardziej znanych lądowań awaryjnych. Przednie koło Airbusa linii JetBlue zablokowało się w niewłaściwej pozycji. Mimo to pilotowi udało się posadzić maszynę na pasie startowym lotniska Los Angeles International. Na pokładzie maszyny znajdowało się 140 osób.

Amerykańska Cessna Amerykańska Cessna fot. YouTube

Amerykańska Cessna

Lądowanie mniej medialne od poprzednich, ale bardzo imponujące. W Cessnie nie wysunęło się podwozie. Pilot mimo to zachował zimną krew i doprowadził do szczęśliwego lądowania. Na kilka chwil przed dotknięciem pasa startowego, wyłączył silniki samolotu i już szybując, wyhamował maszynę. Następnie, już bez większych problemów, zatrzymał ją na brzuchu.

Prywatny odrzutowiec w Las Vegas Prywatny odrzutowiec w Las Vegas fot. YouTube

Prywatny odrzutowiec w Las Vegas

Kolejne udane lądowanie bez wysuniętego podwozia. Tym razem jest to niewielki, prywatny odrzutowiec. Choć maszyna w końcowej fazie lądowania zaczęła się palić, pilot doprowadził do bezpiecznego zatrzymania samolotu.

Boeing 767 w Warszawie Boeing 767 w Warszawie fot. Gazeta.tv

Boeing 767 w Warszawie

Na liście nie mogło oczywiście zabraknąć kapitana Wrony i udanego lądowania awaryjnego, do którego doszło pierwszego listopada. To jedno z najlepszych ujęć, na którym widzimy jak Boeing 767 zatrzymuje się na pasie startowym warszawskiego Okęcia.

Więcej o: