Top 10 pomysłów na prezenty gwiazdkowe - co kupić podglądaczowi?

Lubisz podglądać? Choć mało kto odpowie, że tak, to prawdopodobnie większość z nas i tak lubi to robić. Podglądać niebo, zwierzęta, a może nawet sąsiadów. Co kupić osobie, która ma w sobie żyłkę podglądacza? Doradzamy.
Parrot AR Drone Parrot AR Drone fot. dvice.com

Parrot AR Drone

Dlaczego: Jeden z najbardziej odlotowych gadżetów ostatnich lat. Śmigłowiec, którym możemy sterować za pomocą "iUrządzeń" posiada dwie wbudowane kamerki. Może nie jest to Robokopter, ale do zabawy dla podglądacza będzie to jeden z najlepszych prezentów jakie może otrzymać.

Sugerowana cena: 1499 złotych w sklepie Toys 4 Boys.

Szpiegowski helikopter Szpiegowski helikopter fot. modelcentre.co.uk

Szpiegowski helikopter i Space Phoenix

Dlaczego: To propozycja dla tych, którzy chcą polatać, ale nie mogą przeznaczyć 1500 złotych na gadżet taki jak Parror AR Drone. Szpiegowski helikopter może nagrać film trwający do trzech minut lub zrobić kilkaset zdjęć.

Space Phoenix nie posiada domyślnie zainstalowanej kamerki, ale dzięki temu może być jeszcze lepszym prezentem. Fan podglądania będzie musiał obudzić w sobie majsterkowicza i zainstalować na samolociku własną kamerkę.

Sugerowana cena: Za szpiegowski helikopter trzeba zapłacić 349 złotych. Space Phoenix kosztuje natomiast 259 złotych. Oba gadżety można nabyć w sklepie Toys 4 Boys.

SpacePhoenix

Yukon Patrol-D Yukon Patrol-D fot. sztucer.pl

Noktowizor

Dlaczego: Gadżety, które zawsze chcieliśmy mieć. Występują oczywiście w różnych wersjach, od prostych, tańszych do specjalistycznych rozwiązań, które mocno odchudzą nasz portfel. Młodsi podglądacze mogą otrzymać okulary SpyNet Night Vision, dzięki którym w nocy powinni widzieć wyraźnie na odległość do piętnastu metrów. Dorosły podglądacz ma do wyboru całą gamę noktowizorów. My wybraliśmy model Yukon Patrol-D, który został wyposażony w nasadkę na obiektyw zapewniający powiększenie do 3x.

Sugerowana cena: SpyNet Night Vision można nabyć w internetowym sklepie ThinkGeek za 69,99 dolarów. Yukon Patrol dostępny jest w rodzimym sklepie sztucer.pl za 799 złotych. Inne noktowizory kosztują tu od kilkuset do nawet sześciu tysięcy złotych.

SpyNet Night Vision

Nagi fartuch Nagi fartuch fot. nakedaprons.com

Nagi fartuch

Dlaczego: Apetyt rośnie, kiedy gotuje się w takim fartuszku (albo podgląda gotującego). To prezent, którego podglądacz nie wykorzysta każdego dnia, ale na pewno ucieszy się z niego. Nagie fartuszki można zresztą połączyć z dowolnym prezentem z naszej poprzedniej listy. Kto powiedział, ze spędzanie czasu w kuchni nie jest wielką przyjemnością? Fartuszki dostępne są w wersjach zarówno dla pań jak i dla panów.

Sugerowana cena: Nagie, niegrzeczne fartuszki można nabyć na stronie internetowej nakedaprons.com za 16 dolarów (za sztukę).

Olympus EXPSIT Olympus EXPSIT fot. teleskopy.pl

Lornetka

Dlaczego: Lornetka pozwoli ci podejrzeć interesujące... widoki w bloku naprzeciwko, albo dojrzeć nawet kratery na Księżycu. Wszystko zależy od tego, ile na nią wydamy. Podglądacz-amator na pewno będzie jednak zadowolony z takiego prezentu. Jeśli przy okazji jest gadżeciarzem, to możemy mu sprawić elektroniczną lornetkę. Nie tylko zrobi zdjęcia i nagra film, ale zrobi to w modnym trójwymiarze i Full HD.

Sugerowana cena: Wiele różnych lornetek znajdziemy w rodzimym sklepie internetowym teleskopy.pl. Ich ceny wahają się od 50 złotych do blisko trzech tysięcy. Elektroniczna lornetka firmy Sony to jeszcze większy wydatek. W brytyjskim sklepie CreativeVideo zapłacimy za nią 2400 funtów szterlingów.

Sony DEV5

HMZ T1 HMZ T1 fot. sony.co.uk

Sony HMZ-T1

Dlaczego: Chyba każdy, nawet jeśli nie jest młodzieńcem powie, iż jest to "absolutny wypas". W futurystycznym, zakładanym na głowę ?pasku? znajdują się dwa wyświetlacze OLED HD, dzięki którym możemy oglądać nawet trójwymiarowe treści. Do tego dochodzi wirtualny dźwięk 5.1. Wszystko to zamknięte w eleganckiej, malutkiej obudowie. Czy musimy napisać coś jeszcze? Każdy podglądacz zwariuje na punkcie takiego gadżetu.

Sugerowana cena: Tanio nie będzie. HMZ-T1 można kupić na oficjalnej, brytyjskiej stronie internetowej Sony. Urządzenie kosztuje 799 funtów szterlingów (z podatkiem VAT).

Spinor Optics R-70/700 AZ-2 Spinor Optics R-70/700 AZ-2 fot. teleskopy.pl

Teleskop

Dlaczego: Lornetka to za mało? W takim wypadku podglądacza-amatora na pewno ucieszy teleskop. Szczególnie jeśli mieszka poza miastem, gdzie światła nie przeszkadzają w podziwianiu wybranych obiektów. Podglądanie nieba to fascynujące zajęcie. Zresztą, czy jest lepsza okazja, by zacząć niż Gwiazdka?

Sugerowana cena: Ceny teleskopów wahają się oczywiście w zależności od modelu. Prostsze kosztują kilkaset złotych. Za wybrany przez nas Spinor Optics R-70/700 AZ-2 zapłacimy 295 złotych. Droższe kosztują od kilku do blisko dziesięciu tysięcy złotych. Szeroki wybór teleskopów znajdziemy w rodzimym sklepie teleskopy.pl.

Bresser Biolux AL NV 20x 1280x Bresser Biolux AL NV 20x 1280x fot. teleskopy.pl

Mikroskop

Dlaczego: Nie każdy lubi przebywać na dworze i nocą patrzyć się w niebo. Jeśli więc podglądacz, którego chcemy obdarować nie chce teleskopu, to możemy zawsze pomyśleć o mikroskopie. To rzecz przydatna nie tylko dla młodego naukowca, choć i jemu można oczywiście sprawić taki prezent. O ile jednak gwiazdy i odległe galaktyki zazwyczaj są po prostu piękne, to niektóre rzeczy widziany pod mikroskopem mogą być przerażające. Lepiej dobrze dobierać obiekty, które będą oglądane.

Sugerowana cena: Ciekawą propozycją na prezent jest mikroskop Bresser Biolux AL / NV 20x - 1280x z kamerą do peceta. Dzięki niej nie musimy przykładać oczu do okularów, a wybrane obiekty oglądać na monitorze komputera osobistego. Takie urządzenie kosztuje 395 złotych, więc nie zrujnuje naszego budżetu. Bardziej wymagającemu podglądaczowi możemy kupić sprzęt nawet za kilka tysięcy złotych. Wiele różnych mikroskopów znajdziemy w rodzimym sklepie internetowym teleskopy.pl.

Olympus Tough TG-810 Olympus Tough TG-810 fot. pixmania-pro.pl

Aparaty fotograficzne do robienia zdjęć pod wodą

Dlaczego: I takiej propozycji nie mogło zabraknąć na naszej liście. Podglądacz, który lubi nurkować albo spędza sporo czasu nad wodą, na pewno doceni taki prezent. Dzięki niemu nie będzie musiał opowiadać o rybach, które widział i krystalicznie czystej wodzie, tylko po prostu je pokaże. Nie trzeba zresztą kupować osobnego aparatu, by robić zdjęcia pod wodą. Prezentem może być szczelna obudowa do aparatu, który podglądacz już posiada.

Sugerowana cena: Na rynku znaleźć można sporo wodoodpornych lub wodoszczelnych aparatów fotograficznych. Jednym z nich jest Olympus Tough TG-810. Wyposażono go w sensor CCD 14Mpix, a sam aparat pozostanie szczelny do głębokości 10 metrów. W rodzimym sklepie internetowym pixmania-pro.pl zapłacimy za niego 940 złotych. Wodoszczelną obudowy do aparatów marki Nikon znajdziemy natomiast w serwisie fantasea.com. Ich ceny wahają się od 100 do 130 dolarów.

Obudowa do aparatów marki Nikon

Kamerka ukryta w czujniku dymu Kamerka ukryta w czujniku dymu fot. podsluchy.com.pl

Kamerki szpiegowskie

Dlaczego: Podglądacz może też marzyć o zostaniu szpiegiem. Albo po prostu potrzebować niewielkiej kamery, którą można gdzieś ukryć. Nie pytamy po co. Zamiast tego polecimy szpiegowską kamerę, którą schowano w czujniku dymu. To za mało? W takim wypadku można zainteresować się szpiegowskimi okularami.

Sugerowana cena: Prostą kamerę zamontowaną w czujniku dymu nabędziemy już za 179 złotych. Szpiegowskie okulary to już poważny wydatek - wyceniono je na 2999 złotych. Oba urządzenia dostępne są w sklepie internetowym podsluchy.com.pl. Warto jednak się rozejrzeć, gdyż urządzeń tego typu jest na rynku bardzo dużo.

Więcej o: