Nazywana także konficencjonalnie "jotką", ze względu na charakterystyczny kształt. BH-806, jak twierdzi Nokia jest urządzeniem wykonanym z najlepszych dostępnych materiałów i adresowanym do klientów, którzy są w stanie wydać więcej pieniędzy aby w zamian otrzymać produkt wyjątkowy.
Smukła obudowa słuchawki została wykonana ze stali nierdzewnej, a w miejsce przycisku odbierania połączeń znajduje się wrażliwy dotykowy sensor. Oprócz tego BH-806 ma być także wyposażona w system DSP, który blokuje odgłosy otoczenia, funkcję multi-point, pozwalającą na odbieranie połączeń z kilku urządzeń, funkcję always-on, wytrzymałą baterię, która nie rozładowuje się nawet po trzech miesiącach bezczynności, oraz skuwkę.
Po co skuwka? Służy do odbierania połączeń. Jeśli użytkownik nie chce mieć ciągle wetkniętej w ucho słuchawki może ją trzymać w rzeczonej skuwce. 1,5 sekundy po wyjęciu następuje odebranie połączenia. Zakończyć je można na powrót chowając słuchawkę w skuwce.
O ekskluzywności słuchawki ma też świadczyć jej cena, która kształtować ma się na poziomie około 400 złotych.
BH-609 ma być wszechstronną słuchawką dla ludzi w ciągłym ruchu. Argumentami przemawiającymi na korzyść urządzenia jest specjalny filtr wiatru, który umożliwia rozmowę nawet w słabych warunkach pogodowych, pałąk przytrzymujący słuchawkę na miejscu, system zaawansowanego zarządzania energią z możliwością doładowania połowy baterii w kwadrans, oraz zintegrowany z obudową klawisz funkcyjny, którego wciśnięcie (jedno długie, jedno krótkie lub dwa szybkie) uruchamia jedną z wcześniej zaprogramowanych w telefonie operacji.
Słuchawka ma także system DSP. Dwa wbudowane mikrofony jednocześnie prowadzą nasłuch dostarczając danych procesorowi dźwięku. Ten z kolei stara się redukować pasma, które nie pochodzą bezpośrednio od mówiącego.
Cena? 199 złotych.
HF-210 to zestaw głośnomówiący do montażu na zasłonce. Nokia kusi w tym przypadku relatywnie niska w perspektywie mandatu ceną, subtelną konstrukcją, dobrą jakością dźwięku, oraz intuicyjnie rozmieszczonymi klawiszami.
Zestaw ma kosztować około 120 złotych i można go będzie ładować standardową ładowarką Nokii.
Pas do mierzenia ciśnienia LS-14 monitoruje pracę serca i w prosty sposób, za pomocą technologii Bluetooth bezprzewodowo przesyła dane do telefonu.
Dzięki temu możliwe staje się skorzystanie ze specjalnych aplikacji dla sportowców, pomagających im w optymalnym rozłożeniu treningu, na przykład Sports Tracker lub Endemondo. Obie dostępne w ramach Ovi Store.
Jako że sam pas nie jest produktem Nokii, a partnera biznesowego fińskiego koncernu, firmy Polar, jest on kompatybilny także z telefonami innych marek.
Dynamo, czyli niewielka prądnica montowana na widelcu roweru nie jest najnowszym wynalazkiem. To jeden z prostszych i starszych sposobów na uzyskanie energii elektrycznej z pracy ludzkich mięśni. Kiedyś bardzo popularne dziś moda na "bzyczące coś" przytulone do opony raczej podupadła.
Na szczęście pojawiła się moda na eko, a wraz z nią wróciły także stare rozwiązania, z czasów, kiedy dzieci kolekcjonowały te nieliczne zużyte baterie zamiast ciskać je bezmyślnie do śmietnika.
Dynamo Nokii pozwala na zasilenie telefonu komórkowego zamontowanego na sterze roweru. Sprawność standardowej ładowarki sieciowej osiąga już przy prędkości 12 km/h, nie trzeba więc zbytnio się wysilać, żeby podczas wycieczki podładować telefon z funkcją GPSu.
Dynamo będzie kosztowało około 120 złotych, a w zestawie znajdzie się prądnica, gumowy uchwyt, oraz malutki transformator.