Możliwe zmiany na stanowisku CEO HP. Frustracja inwestorów była zbyt wielka?

HP od kilku miesięcy serwuje nam zaskakujące informacje - a to, że rezygnuje z rynku tabletów i smatfonów, a to, że być może odsprzeda segment laptopów. Jeden z inwestorów wniósł już pozew zbiorowy przeciwko HP, a teraz dowiadujemy się, że rada nadzorcza firmy może usunąć Leo Apothekera ze stanowiska CEO i zastąpić go byłą szefową eBaya.

Informację taką podał serwis Bloomberg , powołując się na własne, "dobrze poinformowane" źródła. Twierdzą one, że rada nadzorcza Hewlett-Packard zastanawia się bardzo poważnie nad zwolnieniem dotychczasowego szefa HP - Leo Apothekera. Przyczyną miałaby być frustracja inwestorów koncernu, związana ze spadającą prognozą sprzedaży. Apothekera miałaby zastąpić Meg Whitman, była szefowa eBaya, a obecnie zajmująca stanowisk jednego z dyrektorów HP.

Ponad miesiąc temu firma HP ogłosiła, że rezygnuje ze swojej obecności na rynku smartfonów i tabletów . Oprócz tego oznajmiono, że HP wydzieli lub sprzeda część zajmującą się produkcją komputerów i laptopów. Były szef Hewlett-Packard stwierdził, ze decyzja ta jest "biznesowym samobójstwem" .

Stephen DeWitt twierdzi, że zainteresowanie webOS jest olbrzymieStephen DeWitt twierdzi, że zainteresowanie webOS jest olbrzymie fot. Digitaltrends

Wiadomość rozsierdziła udziałowców którzy wierzyli, że WebOS w dalszym ciągu będzie ważnym elementem strategii koncernu. Później wniesiony został pozew zbiorowy w którym jeden z inwestorów zarzucał HP, że przez brak informacji o planach firmy sztucznie zawyżane były ceny akcji. To jednak nie wszystko - od listopada 2010, czyli od czasu, kiedy Apotheker przejął stery HP, akcje firmy spadły o 47% .

Jeśli jednak spojrzymy na obecny wykres akcji HP, zauważymy, że inwestorom chyba podoba się idea zmiany na stanowisku szefa koncernu.

Akcje HPAkcje HP Fot. Google

Więcej o: