Amazon uruchamia wypożyczalnię książek dla właścicieli Kindle i Kindle Fire

Amazon uruchomił właśnie nową usługę - wypożyczanie książek elektronicznych. Dostępna jest ona dla użytkowników tabletu Kindle Fire oraz czytnika Kindle, posiadających jednocześnie subskrypcję programu Amazon Prime. Zła wiadomość dla nas jest taka, że usługa działa jak na razie wyłącznie w Stanach Zjednoczonych. Tym niemniej warto się jej przyjrzeć.

Na początku można wypożyczać 5 tysięcy tytułów . Książkę w formie .pdf można pobrać bezpłatnie - jest jednak pewien haczyk - pobrać wyłącznie na urządzenie Amazonu, a nie na udostępniane przez sklep aplikacje (które dostępne są na różne platformy, m.in. na iOS czy Androida). Co więcej - można pożyczyć tylko jedną książkę na raz. Później można ją trzymać dowolnie długo, ale wypożyczenie kolejnej sprawi, że poprzednia zostanie skasowana z czytnika lub tabletu. Oferta może na początku nie oszałamiać - zwłaszcza nas, skoro dostępna jest wyłącznie w USA. A jednak waga informacji polega tym razem na czymś innym, niż dostępności.

15 listopada w sklepach pojawi się tablet Amazonu - Kindle Fire . Urządzenie kosztować będzie zaledwie 199$ i naszym zdaniem ma realne szanse na zajęcie drugiego miejsca na rynku tabletów (za iPadem). Amazon nie waha się przed poświęceniem, byle tylko tablet odniósł sukces; według analiz koszt produkcji Kindle Fire jest wyższy, niż jego cena końcowa . W urządzeniu brak kamery i mikrofonu, łączność ze światem zapełnia moduł wi-fi. Nie ma też łączności przez sieć telefonii komórkowej. Jak widać, Kindle Fire ma mieć inne, niż reszta tabletów przeznaczenie - to jednak przede wszystkim czytnik książek i prasy. Choć jednocześnie mamy dostęp do Amazon Appstore, który pozwala też na pobieranie programów dla Androida, na którym pracuje urządzenie.

I tu wkracza właśnie możliwość darmowego wypożyczania książek i cała usługa Amazon Prime (79dolarów na rok), w ramach której już można oglądać ponad 13 tysięcy filmów i seriali. A innymi słowy - Amazon naprawdę chce, byś kupił Kindle'a - niezależnie od tego, czy wybierzesz tablet Fire czy czytnik. I spora część osób może uznać, że faktycznie warto zainwestować w urządzenie, na które dostępna jest ogromna baza treści multimedialnych do wypożyczenia.

Więcej o: