Allegro wprowadza nowy cennik. Ma być taniej, czyli drożej

18 listopada na Allegro zmieni się cennik. Wszyscy, którzy sprzedają tam przedmioty, będą ucieszeni - ma być taniej.

Przede wszystkim o połowę zmniejszy się opłata za wystawienie przedmiotu w większości kategorii (czyli wyniesie 8 groszy). W niektórych - tych najpopularniejszych (m.in. Odzież, Obuwie, Dodatki, Książki i komiksy i Komputery) - obniżka będzie jeszcze większa, cena wyniesie 5 groszy. Najlepsze jest jednak to, że jeśli przedmiot zostanie sprzedany, to opłata za wystawienie zostanie w całości zwrócona sprzedającemu.

Niestety - Allegro odbierze sobie z nawiązką te obniżki. Podrożeją prowizje - o 1-2 procent w pierwszym progu cenowym, podniesionym do stu złotych. Ponieważ to one stanowią zwykle główną część tego, co użytkownik oddaje serwisowi, to w ostatecznie dla wielu sprzedających zmiany te oznaczają podwyżkę.

Zmiany w cenniku dotyczą także Sklepów Allegro. Tu opłaty również zostaną obniżone, nie będą jednak zwracane w wypadku sprzedania przedmiotu.

Szczegóły zmiany można znaleźć w nowym cenniku Allegro. Tutaj można znaleźć ten dotyczący zwykłych użytkowników, a tutaj - Sklepów.

Nowy cennik wejdzie w życie 18 listopada. Na razie zostanie wprowadzony testowy, nie znaczy to więc, że zostanie taki na stałe.

Więcej o: