Nokia atakuje - wkrótce lepsza Lumia i tablet z Windows 8

Nokia zapowiada (nie całkiem oficjalnie) bardzo ciekawe nowości. To chyba pierwsze owoce zbliżenia firmy z Microsoftem

Pewnie niejeden miłośnik smartfonów spisał już na straty fińskiego producenta, ale być może przedwcześnie. Po premierze dwóch pierwszych telefonów z Windows Phone'em na pokładzie , pojawiły się pogłoski, że wkrótce na rynek trafi model z najwyższej półki. Co ciekawe, ma się także pojawić tablet Nokii wyposażony w Windows 8 .

Źródło plotek o Nokii jest raczej wiarygodne - to szef francuskiego oddziału firmy, który puścił parę z ust w wywiadzie dla francuskiego czasopisma Les Echos. Otóż jego zdaniem Nokia ma już w repertuarze telefon analogiczny do BMW serii 5 , czyli Lumię 800. Wkrótce zaś Windowsowe portfolio Nokii będzie bardziej kompletne, z odpowiednikami BMW serii 3 i serii 7 . O jakie telefony chodzi? Trójka, to prawdopodobnie wydana już Nokia Lumia 710, zaś siódemka to być może Nokia 900, o której plotki pojawiają się już od pewnego czasu.

Ponadto, szef francuskiej Nokii zapowiedział, że w czerwcu 2012 firma będzie dysponowała tabletem wyposażonym w system Windows 8. Daje to również pewną wskazówkę dotyczącą potencjalnej daty wydania dotykowo zoptymalizowanego systemu Microsoftu.

Nokia 900 to znany z pogłosek Windows Phone z 4.3-calowym ekranem typu ClearBlack AMOLED, obsługą HSPA+ i jednordzeniowym procesorem 1,4 GHz. Plotki mówią o możliwej dacie premiery telefonu w pierwszym kwartale 2012 roku.

Więcej o: