Powstaje pierwszy, oficjalny Facebook Phone?

Serwis społecznościowy podobno tworzy go we współpracy z HTC.

Po raz kolejny usłyszeliśmy o smartfonach dedykowanych Facebookowi. Po raz kolejny mówi się też o tym, że będą to urządzenia tworzone przez amerykański serwis społecznościowy i firmę HTC. Tak, tę samą, która na początku roku zaprezentowała modele Salsa i Cha Cha .

Na trop nowych urządzeń wpadła redakcja serwisu All Things Digital. Jej zdaniem, nadchodzące urządzenie otrzymało nazwę kodową Buffy na cześć pogromczyni wampirów znanej z serialu. W przeciwieństwie do swoich poprzedników, podobno nie będzie się wyróżniało jedynie klawiszem skrótu do popularnego serwisu społecznościowego.

Anonimowe źródła donoszą, że smartfon został zaprojektowany z myślą o działaniu z mocno zmodyfikowaną wersją systemu operacyjnego Android. Dostosowano go specjalnie do współpracy z Facebookiem. Co to konkretnie oznacza? Jeszcze nie wiadomo. Nikt nie wie także jaką specyfikację będzie miało to urządzenie. Z wstępnych prognoz wynika jednak, że na rynku może się pojawić w ciągu 12-18 miesięcy.

Smaku plotce dodaje komentarz jednego z przedstawicieli Facebooka. Nie odmówił on komentarza (w przeciwieństwie do przedstawicieli HTC) i nie zdementował plotki jak to często bywa w takich przypadkach. Zamiast tego, media usłyszały, iż "Nasza strategia w przypadku urządzeń mobilnych jest prosta. Uważamy, że każde urządzenie mobilne jest lepsze, jeśli jest mocno społecznościowe. Pracujemy z całą branżą mobilną, z operatorami, twórcami sprzętu, dostawcami systemów operacyjnych i twórcami aplikacji, by dostarczyć mocnych przeżyć społecznościowych dla coraz większej ilości ludzi z całego świata" .

Czy to oznacza, że nowy Facebook Phone nadciąga? Ważniejsze pytanie zadali redaktorzy serwisu Slashgear. Ciekawi ich to, w czym takie urządzenie będzie lepsze od dowolnego innego, które na pulpicie posiada skrót do oficjalnej aplikacji Facebooka.

Więcej o: