Nowy Google doodle. Rewelacyjny! Polski! [Aktualizacja]

Google doodle czyli przygotowywane z różnych okazji specjalne logo Google'a stają się coraz bardziej wyrafinowane. Najnowsze, dzisiejsze jest absolutnie niezwykłe. Firma zadedykowała je Stanisławowi Lemowi

---

[AKTUALIZACJA]

Współtwórca dzisiejszego doogle, Marcin Wichary na swoim profilu w Google+ pokazuje easter eggs zawarte w lemowskiej animacji . WOW!

---

Specjaliści od wizerunku firmy początkowo nazywali ten pomysł szalonym. Nic przecież nie jest ważniejsze niż konsekwentne, spójne i poważne prezentowanie logo firmy. A tu co - Google kilkanaście razy do roku robi ze swoim logotypem przedziwne rzeczy.

Pierwszy raz zdarzyło się to 28 kwietnia 1998 roku z okazji Burning Man Festival . Od tego czasu na lokalnych stronach Google pojawiają się coraz piękniejsze i coraz bardziej pomysłowe obrazki, filmy, a ostatnio miniprogramy.

Dziś, 23 listopada, Google przeszedł samego siebie. Z okazji wydania pierwszej książki Stanisława Lema dostaliśmy niezwykłą grę zainspirowaną pięknymi rysunkami ilustratora dzieł Lema - Daniela Mroza . Jest tu animowana historia, jest kilka dobrze wymyślonych łamigłówek, a wszystko przesiąknięte duchem Lema.

Jeżeli nie masz siły/czasu/umiejętności by przejść przez całą opowieść rodem z "Cyberiady" , to w poniższym wideo zobaczysz całą historię. Ale UWAGA NA SPOILERY!

Interaktywne logo Google ku czci Lema!

Co ciekawe lokalna wersja tego doodle pojawiła się najpierw na rosyjskim Google - Lem jest w Rosji dobrze znany i bardzo popularny. W tej chwili lemowski świat mogą podziwiać mieszkańcy niemal 20 europejskich krajów.

Rosyjski doodle poświęcony LemowiRosyjski doodle poświęcony Lemowi google

Pomysłodawcą i współtwórcą doodle'a jest Marcin Wichary pracujący w Google w USA. Na co dzień jest programistą; hobbystycznie zrobił już kilka interaktywnych doodli - między innymi słynnego Pac-Mana, o którego powstaniu można przeczytać na polskim blogu Google , a zagrać można pod tym adresem . Inne dzieło Marcina Wicharego to doodle stworzony z okazji 183 urodzin Juliusza Verne'a .

Dzisiejszy doodle powstał też we współpracy z Łucją Mróz-Raynoch, córką Daniela Mroza. Można zobaczyć galerię szkiców pokazujących pracę nad tym małym dziełem sztuki .

Należy klikać i się dobrze bawić. No i czytać Lema!

Inne niezwykłe pomysły na przekształcenie logo Google'a:

Więcej o: