Famelab czyli nauka fascynująca

To jest naprawdę ciekawe! Biofizyka, inżynieria czy chemia tylko czekają, by je dobrze zaprezentować. Famelab ma szanse to zrobić

Famelab to konkurs, który na pierwszy rzut oka przypomina "Idola" czy "Mam talent". Tyle, że zamiast śpiewaków, kuglarzy i akrobatów tu w szranki stają specjaliści zajmujący się naukami ścisłymi. Uczestnicy Famelabu w ciągu trzech minut będą musieli w jak najbardziej atrakcyjny i zrozumiały sposób zaprezentować swoją pracę naukową przed publicznością oraz przed jury, którego skład trzymany jest jeszcze w tajemnicy.

Występy będą oceniane według trzech kryteriów: treści merytorycznej (czy jest poprawa pod względem naukowym), jasności (czy jest zrozumiała), i charyzmy (czy naukowiec i jego prezentacja porywają widzów).

Jeśli konkurs to i nagrody - zdobywca pierwszego miejsca polskiej edycji Famelab otrzyma 30 tys. złotych badania, 5 tys. na dowolne wydatki i weźmie udział w międzynarodowym finale w ramach czerwcowego Cheltenham Science Festival .

Jeśli chcesz wziąć udział w konkursie, zgłoś się na stronie www.famelab.org.pl do 31 stycznia 2012 roku .

Famelab wymyślili Brytyjczycy w 2005 roku, a teraz konkurs pojawia się w Polsce. Polską edycję FameLabu organizuje British Council i Centrum Nauki Kopernik. Partnerem akcji jest Fundacja na Rzecz Nauki Polskiej. Wszystkie szczegóły dotyczące konkursu można znaleźć na stronie www.famelab.org.pl

Śpiewająca Wikipedia

Częścią całego przedsięwzięcia jest niezwykły projekt multimedialny "Śpiewająca Wiki", który promuje Famelab. Jak niezwykły - najlepiej przekonać się samemu. Na przykład oglądając Borysa Szyca melorecytującego hasło " defloracja ":

 

Marzenę Rogalską śpiewającą o albertozaurze :

 

lub Pawła Deląga zmagającego się z ambystomą meksykańską :

 

Prawda, że od razu chce się oglądać więcej? Zachęcamy szczególnie do seplenienia i ejakulacji . Oraz wielu innych niecodziennych działań . Co najważniejsze już niedługo sami będziecie mogli zaproponować Szymonowi Majewskiemu, Cezarowi Pazurze czy Dorocie Gardias jaką naukową definicję mają zaprezentować. Wystarczy od 6 do 19 grudnia w godz. 18-22 wejść na adres www.famlab.org.pl i wypełnić krótki formularz, a gwiazdy na żywo będą przedstawiać trzyminutowe pokazy inspirowane wybranymi przez was hasłami. Przyda się kreatywność!

Więcej o: