Kolejna Nokia na horyzoncie. Lumia 910 ma zadebiutować pod koniec lutego

Tym razem ma to być urządzenie dla wymagającego użytkownika.

Forbes, powołując się na swoje dobrze poinformowane źródła donosi, iż w trakcie tegorocznych targów Mobile World Congress zobaczymy nowy smartfon Nokii - Lumię 910. Ma to być urządzenie z górnej półki, które zaskakiwać ma nietypowym rozwiązaniem z reguły znajdującym się jedynie w najdroższych modelach smartfonów.

Plotkarze twierdzą, że może tu chodzić o kamerkę o rozdzielczości 12Mpix. Niestety w Sieci nie pojawiły się w zasadzie żadnej inne nieoficjalne informacje na temat nadchodzącego urządzenia. Spekuluje się jedynie, że Lumia 910 może być europejską wersją Lumii 900, w której znajdzie się kilka ulepszeń. Jakich? Poza tym, że urządzenie obsługiwać będzie technologię HSPA+, nie wiadomo. Można jednak założyć, że będzie ono działało pod kontrolą systemu operacyjnego Windows Phone 7.5.

A co poza tym? Jeśli ma być sprzętem z wyższej półki, to być może doczekamy się przynajmniej delikatnie ulepszonej specyfikacji, która w przypadku Lumii 900 prezentowała się następująco: smartfon z obsługą LTE oraz dużym wyświetlaczem ClearBlack AMOLED o rozmiarze 4,3 cala i rozdzielczości 800 x 480 pikseli. Za jego sprawne działanie odpowiada jednordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon APQ8055 taktowany zegarem 1,4 GHz.

Osoby wypatrujące sprzętu fińskiego producenta muszą uzbroić się w cierpliwość. Konferencja firmy odbędzie się w pierwszym dniu targów MWC - 27 lutego. Wtedy powinniśmy się dowiedzieć, co szykuje Nokia.

[za: Slashgear ]

Więcej o: