Apple zaprasza na konferencję - nadchodzi iPad 3?

Kiedy zobaczymy tablet w Polsce? Nasze źródła mówią...

Czy ktoś jeszcze wątpi w to, że iPad 3 zostanie pokazany światu w ciągu tygodnia? Jeśli tak, to powinien spojrzeć na zaproszenie rozesłane do zachodnich redakcji zajmujących się pisaniem o sprzęcie - nowoczesnych technologiach.

Apple informuje o konferencji prasowej, która odbędzie się dokładnie siódmego marca w San Francisco. Właśnie wtedy miałby zadebiutować iPad 3. Amerykańska korporacja jak zwykle jest dość enigmatyczna. Mówi jedynie, że ma coś, co naprawdę powinniśmy zobaczyć. I dotknąć. Wszyscy liczą na to, że tym czymś jest właśnie nowy tablet.

A co się o nim mówi? Między innymi to, że będzie miał ekran o większej rozdzielczości od iPada 2. Miałoby to być 2048x1536 pikseli. Do tego miałby dojść czterordzeniowy procesor , obsługa technologii LTE , ulepszone kamerki oraz mocniejszy układ graficzny. Nowe urządzenie ma natomiast mieć rozmiar zbliżony do swojego starszego rodzeństwa. Te wieści powtarzają w zasadzie wszystkie serwisy technologiczne.

Tymczasem amerykańska sieć sklepów Radio Shack już zleciła obniżkę cen iPada 2 . Różne modele urządzenia potanieją o 20 do 50 dolarów. Może to wskazywać, iż rzeczywiście nadchodzi premiera iPada 3, a magazyny sklepów są już wietrzone.

Warto także zwrócić uwagę na zaproszenie rozesłane do mediów. Co rzuca się w oczy? Oczywiście, brak przycisku "Home" . Czy to wpadka grafika pracującego dla Apple czy też firma szykuje dla nas więcej niespodzianek niż się spodziewaliśmy? Na odpowiedzi musimy niestety poczekać. Aby jednak umilić ten czas, przygotowaliśmy dla was własne plotki.

Nasze dobrze poinformowane źródła twierdzą, że iPad 3 rzeczywiście nadchodzi. Ważne jest natomiast to, iż tablet ma bardzo szybko dotrzeć do Polski . Jego premiera miałaby się odbyć w tym samym czasie, co na najważniejszych światowych rynkach - prawdopodobnie jeszcze w marcu tego roku. Jeśli natomiast chodzi o ceny, to nowa generacja tego sprzętu ma kosztować tyle, co obecnie kosztuje iPad 2 . Ten zaś zapewne doczeka się odczuwalnej obniżki ceny.

I to już tyle w temacie iPada 3. Przynajmniej na teraz. Wielbiciele produktów Apple powinni jednak wypatrywać kolejnych wiadomości. Im bliżej konferencji, tym więcej wieści powinno przeciekać do Internetu.

[za: Slashgear / Engadget ]

Przeczytaj także:

Więcej o: