Wielkie firmy próbowały dogadać się z Megauploadem

Z maili, do których dotarł serwis TorrentFreak wynika, że wielkie firmy, takie jak Warner Bros., Disney czy Fox, nie zawsze były wrogo nastawione do zamkniętego jakiś czas temu serwisu Megaupload. Ba, one nawet chciały się z nim dogadać.

Wydawałoby się, że firmy zrzeszone w Motion Picture Association of America (MPAA), nigdy nie były pozytywnie nastawione do Megaupload. Okazuje się jednak, że swego czasu próbowały się z nim dogadać.

13 sierpnia 2008 roku Gregg Pendola z Disneya proponował na przykład zamieszczanie na Megavideo treści tej firmy. Nie zgadzała się ona jednak z regulaminem strony i proponowała własne porozumienie w tej sprawie. Nie wiadomo czy doszło do jakichkolwiek rozmów.

Podobną propozycję wystosowała 14 stycznia 2009 roku Shelina Sayani z Warner Bros. Z kolei firma Turner Broadcasting System w lipcu 2009 roku chciała za pomocą Megavideo promować swoje treści. Z kolei w lutym 2009 roku firma FOX próbowała skontaktować się z Megaupload w sprawie kampanii reklamowej.

Jak więc widać, wielkie firmy nie zawsze były przeciw Megauploadowi. Być może gdyby włodarze tej strony byli bardziej chętnie do porozumienia, nie doszłoby do jej zamknięcia.

Więcej o: