Prezes Sony zdradza największy sekret Apple?

Dzisiaj rusza konferencja Apple dla deweloperów. Podczas WWDC 2015 zobaczymy kilka premier, jednej możemy być w zasadzie pewni. Dzięki prezesowi Sony Music. Szefowie Spotify nie będą zadowoleni.

Od 18:30 rozpoczynamy relację na żywo z konferencji WWDC2015. Zobacz, co pokaże Apple

Podczas niedzielnego wystąpienia na konferencji muzyczno-technologicznej Midem, która odbywała się w Cannes, Doug Morris, prezes Sony Music, potwierdził ważne fakty związane z Apple. Gigant z Cupertino rozpoczyna dziś konferencję dla deweloperów WWDC2015. Jedną z najbardziej oczekiwanych premier jest nowa chmura muzyczna Beats. Dzięki słowom Morrisa możemy mieć pewność, że Apple przedstawi swój najnowszy projekt.

"To stanie się jutro" - stwierdził Morris w wywiadzie udzielonym w trakcie konferencji.

Prezes Sony nie zdradził nowych szczegółów dotyczących usługi Apple. Branża, opierając się na przeciekach, twierdzi, że użytkownicy za dostęp do bazy utworów będą płacić 9,99 dol. miesięcznie.

Jak donosi Venture Beat Morris podczas wywiadu kilka razy zasugerował, że woli płatny model dostępu do muzyki od modelu opartego na reklamach. Sugerował nawet, że nowa usługa Apple stanie się punktem zwrotnym dla branży, dzięki któremu więcej osób będzie korzystać ze streamingu.

Apple chce zmiany, branża też?

"Dlaczego Apple wprowadza tę usługę? Cóż, mają 178 miliardów dolarów w banku. I mają 800 milionów kart kredytowych użytkowników iTunes. Spotify nigdy nie było reklamowane, bo tak naprawdę nigdy nie przynosiło zysku. Wydaje mi się, że Apple będzie promować nową usługę jak szalone. Sądzę, że przyniesie to efekt dla całej branży. To ważny moment." - stwierdził.

Dla Apple i wytwórni premiera nowej usługi może więc okazać się przełomowa. Który model zwycięży? Czy konsumenci odwrócą się od Spotify, chmury, która oferuje dostęp do muzyki za darmo, a w zasadzie w zamian za słuchanie reklam? Dowiemy się wkrótce.

Nowa muzyczna usługa Apple to nie jedyna nowość, jaką mamy szansę poznać na konferencji WWDC 2015. Dowiedz się, co jeszcze może pokazać Apple.

Relacja z WWDC 2015 na żywo - zapraszamy dziś od 18:30.

Więcej o: