To się nazywa noworoczne postanowienie. Mark Zuckerberg chce stworzyć... sztuczną inteligencję

Twórca Facebooka przyzwyczaił nas do śmiałych pomysłów i deklaracji. Tym razem Mark Zuckerberg postanowił, że zbuduje autorski system sztucznej inteligencji (AI), który pomoże mu zarówno w obowiązkach domowych, jak również w pracy.

O swoim noworocznym postanowieniu Mark Zuckerberg poinformował na Facebooku. Popularny "Zuck" chciałby stworzyć osobisty system AI, który współpracowałby z nim w taki sposób, w jaki superkomputer Jarvis współpracuje z Tonym Starkiem, bohaterem serii Iron Man.

Czytaj też: Facebook gratuluje 46 lat znajomości. Ten dziwny błąd...

"Nauczę go rozpoznawać mój głos i kontrolować wszystko w naszym domu - muzykę, światło, poziom temperatury. Nauczę go rozpoznawać twarze moich przyjaciół, gdy zadzwonią do drzwi. Nauczę go również, aby informował mnie o wszystkim, co dzieje się w pokoju Max (córka Marka Zuckerberg - przyp. red.), gdy nie będzie mnie przy niej" - pisze twórca Facebooka.

Zuckerberg podkreśla, że własny system AI pomoże mu również w obowiązkach zawodowych. Chodzi m.in. o wizualizację danych w rzeczywistości rozszerzonej (VR), co pozwoli na ich lepszą, głębszą i pełniejszą analizę. "Stworzenie czegoś takiego będzie dla mnie niezwykle ciekawym intelektualnym wyzwaniem" - podkreśla.

W swoim wpisie na Facebooku amerykański miliarder przypomniał również swoje wcześniejsze postanowienia noworoczne, które udało mu się zrealizować. W ubiegłym roku takim wyzwaniem była lektura dwóch książek miesięcznie. Wcześniej Zuckerberg nauczył się języka mandaryńskiego i poznawał nową osobę każdego dnia.

Więcej o: