Nielimitowane rozmowy, SMSy i pakiet internetu za 30zł? Bez umowy? Tak, to możliwe!

Telefon "na kartę" często kojarzy się jeszcze z drogimi opłatami za rozmowy i SMS. Operatorzy przekonują, że bardziej opłaca się abonament. Postanowiliśmy to sprawdzić. Nie musisz przepłacać. Trzeba jednak wiedzieć, którą ofertę wybrać. Są pułapki!

Operatorzy komórkowi dwoją się i troją, by zachęcić nas abonamentu. Oferują tanie telefony, pakiety minut, SMSów, dorzucają internet. Przekonują, że tanio. Kuszenie okazuje się skuteczne tym bardziej, że wiele osób uważa oferty "na kartę" za drogie. Doładowania są ważne tylko określoną liczbę dni, a drogie rozmowy szybko je "zjadają", prawda?

Prawda, w sklepach i kioskach można kupić tradycyjne karty Play, Orange czy T-Mobile, które doładowujemy według potrzeby za 5, 10 lub więcej złotych. Z ekonomicznego punktu widzenia takie oszczędzanie nie ma jednak większego sensu, bo po miesiącu okaże się zapewne, że na doładowania wydaliśmy kilkadziesiąt złotych. Tymczasem na rynku są już o wiele bardziej atrakcyjne oferty.

Przeczytaj też: Windows Phone jest już martwy?

Rozmowy i wiadomości bez limitu. I bez umowy

Rozsądnym rozwiązaniem, o którym część konsumentów może jeszcze nie wiedzieć, są oferty typu "Bez limitu". Wystarczy kupić odpowiednią kartę lub bezpłatnie przenieść swój numer. Oferty tego typu za kwotę 30 złotych lub mniej zapewniają:

  • nielimitowane rozmowy na numery komórkowe
  • nielimitowane rozmowy na numery stacjonarne
  • nielimitowane wiadomości SMS
  • pakiet internetu

Ale uwaga! Są też oferty, które nie obejmują połączeń na numery stacjonarne - szczegóły w zestawieniu poniżej.

Ponadto z operatorem nie zawieramy żadnej umowy - nie deklarujemy ani czasu, przez który musimy doładowywać nasz telefon, ani minimalnych kwot doładowania miesięcznego.

Kto oferuje tego typu usługi w Polsce?

Tego typu oferty są najczęściej domeną operatorów wirtualnych, to znaczy takich, którzy korzystają z infrastruktury "realnych" takich jak T-Mobile czy Orange.

Virgin Mobile

Virgin MobileVirgin Mobile Fot. Virgin Mobile

Fot. Virgin Mobile

Nazwa pakietu: #BEZLIMITU Cena: 29 złotych W ofercie: Nielimitowane rozmowy na numery komórkowe i stacjonarne, nielimitowane SMSy, pakiet internetu Internet: 5GB Uwagi: możliwość dokupienia pakietów internetowych

RedBull Mobile (Play)

RedBull MobileRedBull Mobile RedBull Mobile

RedBull Mobile

Nazwa pakietu: RED BULL MOBILE ENERGY Cena : 30 złotych W ofercie: Nielimitowane rozmowy na numery komórkowe i stacjonarne, nielimitowane SMSy, MMSy, pakiet internetu Internet: 5GB Uwagi: możliwość dokupienia pakietów internetowych

Mobile Vikings

Mobile VikingsMobile Vikings Mobile Vikings

Nazwa pakietu: Viking 29 Cena : 29 złotych W ofercie: Nielimitowane rozmowy na numery komórkowe i stacjonarne, nielimitowane SMSy, pakiet internetu Internet: 4GB Uwagi: możliwość dokupienia pakietów internetowych Operator oferuje też pakiet za 24 zł, który nie obejmuje rozmów na numery stacjonarne

Orange:

Orange Orange  Fot. Wojciech Surdziel / Agencja Wyborcza.pl Fot. Wojciech Surdziel / Agencja Gazeta

Nazwa pakietu: Orange Free dla kartę Cena : 28 złotych W ofercie: Nielimitowane rozmowy na numery komórkowe i stacjonarne, nielimitowane SMSy, pakiet internetu Internet: 14GB Uwagi: możliwość dokupienia pakietów internetowych

Oferta 14GB ważna dla przenoszących numer. Szczegóły na blogu Orange.

Lycamobile i NJU - bez komórkowych

Pozostali operatorzy na rynku też mają podobne oferty. Trzeba jednak uważać, bo "nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci" czasami nie obejmują numerów stacjonarnych. Tak jest zarówno w przypadku Lycamobile jak i w przypadku NJU.

LycamobileLycamobile Fot. LycaMobile

Nazwa pakietu: Do wszystkich 29 Cena : 29 złotych W ofercie: Nielimitowane rozmowy na numery komórkowe, nielimitowane SMSy, pakiet internetu Internet: 5GB Uwagi: możliwość dokupienia pakietów internetowych Pakiet nie obejmuje rozmów na telefony stacjonarne

Orange Polska

NJU, podobnie jak LycaMobile, za kwotę 29 zł nie oferuje połączeń z numerami stacjonarnymi. Ponadto daje 10GB internetu ale... tylko do kwietnia. Później będzie to ponownie 2GB.

Oferty "bez limitu" za 30zł to dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią wiązać się z operatorem i nie chcą martwić się tym, czy minut lub SMS nie zabraknie. Wadą takich ofert jest brak "fizycznych" salonów. Klienci Lycamobile, Virgin Mobile czy Mobile Vikings nie mogą więc korzystać jedynie z internetowych i telefonicznych centrów obsługi klienta. Włączenie pakietu jest jednak banalnie proste - wystarczy doładować, aktywować i dzwonić bez ograniczeń.

Więcej o: