iPad w sieci sklepów w Polsce. Apple: to sprzedaż nieoficjalna. Aktualizacja

Wysyłka tabletu Apple w europejskiej przedsprzedaży rozpocznie się 28 maja. Lista krajów w których można zamówić iPada nie objęła Polski; nasz kraj nie znalazł się także na kolejnej, lipcowej liście. Jeden ze sklepów jednak postanowił wprowadzić iPada do swojej oferty.

iPada można nabyć w sklepach Vobis - tych "fizycznych" oraz w sprzedaży internetowej. Jak dowiedziałam się od przedstawiciela sieci

Vobis sprowadził i daje możliwość kupienia ok. 50 sztuk tabletu

Do tej pory tablet Apple można było jedynie kupić na całkowicie nieoficjalnych aukcjach internetowych, próbować sprowadzać przez znajomych lub usiłować wykorzystać inne kanały. Na pytanie jak to możliwe, że iPad trafia do sprzedaży sklepu na kilka miesięcy przed oficjalnym wprowadzeniem produktu na rynek usłyszałam, że

Świadczy to o nadzwyczajnej operatywności spółki Vobis.

iPad wysyłany ma być już od 21 maja (w krajach europejskich "pierwszej fali" od 28 maja ). Cenę za model 16GB z Wi-Fi ustalono na 2699 złotych , ale nie zdradzono mi na jakiej podstawie. Nie dowiedziałam się także skąd sprowadzane będą urządzenia.

Tablet będzie dostępny fizycznie w "wybranych sklepach", ale należy się spodziewać, że w każdym będzie znajdować się jedynie po jednej sztuce . Jak mówił bowiem Lesław Ródż z Vobis,

iPad trafi do 50 punktów w większych miastach Polski.

Przedstawiciele Apple podkreślają natomiast, że iPad w ofercie Vobis nie jest sprzedażą oficjalną . Oznacza to, że osoby które kupią urządzenie mogą mieć problem z egzekwowaniem gwarancji. Jak wygląda to z punktu widzenia Vobis?

Aktualizacja

Lesław Ródż, przedstawiciel Vobis zapewnia, że iPad będzie objęty 12-miesięczną gwarancją dystrybutora. W przesłanym do naszej redakcji oświadczeniu Vobis tłumaczy się z obecności iPada w swojej ofercie jeszcze zanim Apple oficjalnie wprowadził swój produkt na rynek.

[iPad - przyp. red.] do tej pory dostępny był dla przeciętnego Kowalskiego tylko za pośrednictwem sieci internetowej. Teraz (...) będzie można przyjść do jednego z naszych salonów, obejrzeć i sprawdzić czy iPad jest zgodny z wyobrażeniami wykreowanymi przez media. (...) Wszystkie produkty sprzedawane w ofercie Vobis objęte są gwarancją.

Joanna Sosnowska

http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,7864772,Przedsprzedaz_iPadow_w_Europie_rozpoczeta.html

Więcej o: