Spór o satelitę: odpowiedź od twórcy arysatelita.pl

Otrzymaliśmy odpowiedź od twórcy strony arysatelita.pl

Otrzymaliśmy odpowiedź od autora strony arysatelita.pl, podpisaną tylko imieniem Marcin. W samym komentarzu pisze on:

Cieszy nas zaangażowanie stron w promocję "swoich" kandydatów. Dzięki temu utrzymuje się zainteresowanie konkursem. Przede wszystkim jednak społeczeństwo poznaje fakty dotyczące wkładu jaki miała i będzie mieć Polska w badania przestrzeni kosmicznej.

W części listu nie przeznaczonej do bezpośredniej publikacji internauta Marcin zwrócił też naszą uwagę na pojawienie się na Facebooku strony popierającej patronat Jana Heweliusza nad drugim satelitą BRITE-PL .

Komentarz zespołu BRITE-PL opublikowaliśmy w poniedziałek, wyjaśnieniem dodatkowej wrześniowej tury głosowania, jest skrzywienie poprzednich wyników przez spamowe głosowanie za pomocą automatów. Aktualna tura jest przed takimi działaniami zabezpieczona.

Projekt BRITE-PL jest częścią międzynarodowego projektu BRITE mającego wprowadzić na orbitę okołoziemską zespół mikrosatelitów do obserwacji gwiazd jaśniejszych od słońca.

W tej chwili (2010-09-03 17:47) wyniki głosowania przedstawiają się następująco: Lem 52,9%, Ary Sternfeld 27,4%, Jan Heweliusz 13,8%, Pan Twardowski 6%.

Janusz A. Urbanowicz

Więcej o: