Ile kosztuje Galaxy Tab i dlaczego ma wyświetlacz LCD?

Samsung odpowiadał na pytania dziennikarzy, w tym najważniejsze - dlaczego wyświetlacz LCD zamiast Super AMOLED. Pojawiły się również informacje o dostępności i cenie, choć są dalekie od szczegółowych.

7-calowy tablet Samsunga, zaprezentowany w Berlinie , wydaje się bardzo ciekawym urządzeniem, ale zabrakło w nim dumy koreańskiego producenta - ekranu Super AMOLED. Przedstawiciele firmy przekonują, że Super TFT użyty Galaxy Tabie jest również świetny i zupełnie inny niż tradycyjne LCD. Oficjalnym powodem użycia takiego wyświetlacza jest energooszczędność i dążenie do obniżenia ceny, choć mnie wydaje się, że Samsung po prostu nie ma tyle Super AMOLED, aby wyposażyć w nie nowy produkt. Smartfon Galaxy S (posiadający taki ekran) sprzedaje się bardzo dobrze , brakuje S-AMOLED dla konkurencji , a nowa fabryka ruszy z produkcją za 9 miesięcy .

Po firmie Expansys, która umieściła 16 GB wersję tabletu w swojej ofercie za 680 funtów brytyjskich, mamy kolejną cenę za urządzenie nieprzypisane do żadnego operatora - niemiecki Amazon wycenił go na 800 euro. Według Wall Street Journal Samsung najbardziej liczy na wersje subsydiowane, dystrybuowane przez operatorów komórkowych wraz z ich kontraktami - wtedy koszt urządzenia powinien wynieść 200-300 dolarów. Na naszym kontynencie Galaxy Taba sprzedawać będzie od października grupa Vodafone (w Polsce sieć Plus).

[via Samsung Hub , WSJ ]

Tomasz Andruszkiewicz

Więcej o: