Wilq Superbohater: "Steve Jobs powiedział..."

W najnowszym zeszycie przygód kultowego opolskiego superherosa zostaje odkryta tajemnica powodzenia iPhone'a. A także cała prawda o blogosferze.

W zeszłym tygodniu na rynek trafił piętnasty zeszyt komiksu "Wilq - Superbohater" autorstwa Bartosza i Tomasza Minkiewiczów pt. "Siedem dziur dla kominiarza". W jednej z historii, których wolelibyście nie znać, Wilq, mały skwaszeniec z Opola obdarzony supermocami , jedzie na gościnne występy do Warszawy. Tam właśnie ma okazję zacytować słowa "Steve'a Jobsa", prezesa firmy Apple.

Chłop to międzynarodowe bydlę. Wyciągnij takiego za kołnierz z tej bruzdy błota gdzie żre swoją brukiew, posadź na jakimś stanowisku w jakiejś korporacji czy innej redakcji, a potem daj mu iPhona, to taki chłop wszystko dla ciebie zrobi, żeby tylko do tej bruzdy nie wrócić.

Przeciwnikami opolskiego herosa są w tym odcinku przedstawiciele polskiej blogosfery, którzy przeprowadzili atak terrorystyczny na Targi Książki (domagając się wydania swoich blogów drukiem). W gorzkich słowach, których nie wypada tu przytoczyć, autorzy rysują psychologiczny i socjologiczny obraz polskiego blogingu.

Stanowisko polskiej blogosfery na temat jej wizerunku w komiksie "Wilq Superbohater" nie jest jeszcze znane.

Przykładowe plansze i więcej informacji można znaleźć na Facebooku .

Michał R. Wiśniewski ( mrw.blox.pl )

Więcej o: