Yahoo! jeszcze przed świętami wejdzie do Polski?

Właśnie pojawiła się informacja, że do końca roku na polskim rynku może pojawić się wielki amerykański gracz - Yahoo! ma uruchomić u nas polską wersję swojego portalu.

Źródłem tych informacji jest serwis vBeta - czytamy tam, że wejście Yahoo! do Polski potwierdza pracownik portalu odpowiedzialny za ekspansję na rynki Europy Środkowej i Wschodniej.

Polska wersja Yahoo! miałaby być kolejną z serii Yahoo! International - portal jest już obecny w kilku odsłonach narodowych. Dostępny jest między innymi w języku niemieckim, włoskim, francuskim czy hiszpańskim. vBeta uzasadniając swoją tezę powołuje się na fakt, że niedawno Yahoo! uruchomił wersję rosyjską. Czyżby przyszedł czas teraz na polską?

Ale zaraz zaraz - na jakiej podstawie pracownik Yahoo twierdzi, że portal wejdzie wkrótce do Polski? Ponieważ rzekomo mają trwać rozmowy (na zaawansowanym szczeblu) między amerykańskim graczem a agencją reklamową ARBOmedia. W ramach umowy polskie firmy mogłyby na portalu wykupić własne reklamy. Czy to oznacza jednak od razu, że będzie Yahoo po polsku? Czy może wyciągane są zbyt pochopne wnioski? Na razie trudno wyrokować, ale warto zachować dozę sceptycyzmu.

Jeśli jednak Yahoo pojawi się w Polsce, to znajdą się na niej wiadomości z naszego kraju, informacje lokalne, sportowe i inne - wszystko to, co znaleźć można na szanującym się portalu. Warto jednak zwrócić uwagę, że rosyjska wersja Yahoo jest jak na razie dość okrojona w porównaniu ze starszymi wersjami zachodnioeuropejskimi. Nie wszystkie podserwisy Yahoo zostały najwyraźniej dostosowane do języka naszych wschodnich sąsiadów.

Zastanawia mnie, czy na polskim rynku jest jeszcze miejsce dla kolejnego, dużego gracza. A zwłaszcza takiego, który po wielu latach nieobecności wchodzi na rynek z zewnątrz - na rynek, na którym dość silnie "panoszą się" nasze rodzime serwisy. Pamiętajmy, że w 2007 roku do Polski wkroczył inny wielki portal amerykański - AOL. Na rynku wytrzymał trzy lata .

Zdradzilibyście swój ulubiony portal dla polskiej wersji Yahoo?

Więcej o: