Infowojna wciąż trwa: Paypal zablokował pieniądze WikiLeaks

Na blogu firmy PayPal ukazał się komunikat o zablokowaniu konta WikiLeaks.

PayPal, firma prowadząca konta internetowych rozliczeń finansowych uzasadniła swoją decyzję łamaniem przez WikiLeaks punktu regulaminu zabraniającego wykorzystywanie konta PayPal do "wspierania, promowania, lub zachęcania do działalności zabronionej przez prawo ".

Standardową praktyką PayPala przy blokowaniu kont, jest zamrożenie wszystkich zebranych na nich pieniędzy "do czasu wyjaśnienia sprawy". Konto oficjalnie należało do Wau Holland Foundation, obsługującej finanse WikiLeaks i przez ostatni rok wpłynęło na nie około miliona dolarów.

Reakcje Stanów Zjednoczonych na całą aferę kablogramów stają się niejednoznaczne, administracja rządowa blokuje dostęp do WikiLeaks w rządowych i wojskowych systemach informacyjnych, ale jednocześnie po stronie WikiLeaks wypowiedział się Ron Paul, prawicowy senator z Teksasu, a Julian Assange, twórca WikiLeaks trafił na okładkę prestiżowego miesięcznika TIME.

John Perry Barlow, pionier Internetu nazwał aferę WikiLeaks " pierwszą poważną infowojną ".

[za Associated Press , @ JPBarlow , PayPal Blog , Wired Threat Level , Time.com ]

Janusz A. Urbanowicz

PayPal, firma prowadząca konta internetowych rozliczeń finansowych uzasadniła swoją decyzję łamaniem przez WikiLeaks punktu regulaminu zabraniającego wykorzystywanie konta PayPal do działalności

Standardową praktyką PayPala przy blokowaniu kont, jest zamrożenie wszystkich zebranych na nich pieniędzy "do czasu wyjaśnienia sprawy".

Reakcje Stanów Zjednoczonych na całą aferę kablogramów staje się niejednoznaczna, administracja rządowa blokuje dostęp do WikiLeaks w rządowych i wojskowych systemach informacyjnych, ale jednocześnie po stronie WikiLeaks wypowiedział się Ron Paul, prawicowy senator z Teksasu, a Julian Assange, twórca WikiLeaks trafił na okładkę prestiżowego miesięcznika TIME.

John Perry Barlow, pionier Internetu nazwał aferę WikiLeaks "pierwszą poważna infowojną"

http://twitter.com/#!/JPBarlow/status/10627544017534976

Więcej o: