1,5 miliona telefonów z Windows Phone 7 w 6 tygodni

Microsoft pochwalił się właśnie, że sprzedał już 1,5 miliona telefonów z Windows Phone 7. To całkiem niezły wynik, jak na całkowicie nowy system.

Nowy mobilny system operacyjny Microsoftu - Windows Phone 7 - od czasu swojej październikowej premiery zbierał bardzo dobre recenzje. Teraz, po 8 tygodniach obecności telefonów z nowym OS-em na rynku, Microsoft prezentuje wyniki sprzedaży .

Po dwóch miesiącach od premiery fabryki opuściło 1,5 miliona smartfonów z WP7. Dostępnych jest dla niego 4000 aplikacji, nad którymi pracuje 18 tys. programistów. Czy te cyfry powinny robić na nas wrażenie?

Pierwszy iPhone w mniej więcej takim samym okresie (nieco ponad 2 miesięcy) sprzedał się w ilości 1 miliona egzemplarzy. Z kolei iPhone'owi 3GS osiągnięcie miliona zajęło... trzy dni , a jego następca w tym samym czasie został sprzedany w ilości 1,7 mln. egzemplarzy.

Microsoft twierdzi, że jest zadowolony z wyniku sprzedaży. Pamiętać jednak trzeba, że w ciągu tytułowych 6 tygodni 1,5 miliona telefonów z WP7 opuściło fabryki, co niekoniecznie musi oznaczać, że już znalazło nabywców.

Więcej o: