Komu można zaufać w sieci?

W ostatnich dniach znowu rozgorzała dyskusja na temat prywatności. Wszystko za sprawą urządzeń Apple, które mają śledzić użytkowników. Przy tej okazji warto sprawdzić komu możemy powierzyć swoją prywatność w sieci.

Electronic Frontier Foundation, organizacja zajmująca się prawami użytkowników w internecie, opublikowała najnowsze wyniki na temat firm i ich zaangażowania w ochronę prywatności swoich klientów.

Jak podkreśla serwis Maximum PC, wyniki są dosyć zaskakujące, choć trudno się z tym nie zgodzić. Otóż okazuje się, że jeśli mamy komuś ufać w sieci, to najlepiej niech będą to Google - między innymi za odmowę przekazania rejestrów wyszukiwania użytkownika do Departamentu Sprawiedliwości; Twitter - za informowanie użytkowników o otrzymaniu prośby od rządu o udostępnienie ich danych, pozwalając tym samym na podjęcie działań na drodze sądowej; oraz Amazon - za ogólne podejście do kwestii prywatności i ochronę danych.

Najniżej ocenione przez EFF zostały między innymi Yahoo! oraz Facebook, głównie ze względu na niekorzystne dla użytkowników warunki korzystania z ich usług.

Zgadzacie się tymi ocenami? Która firma Waszym zdaniem zasługuje na przyznanie jej wyróżnienia za ochronę prywatności i danych użytkowników?

[za: Maximum PC ]

Grzegorz Młodawski

Więcej o: