Sprawdź co zostało schowane w "Zamrażarce Marszałka"

Zamrażarka Marszałka to miejsce, do którego trafiają ustawy, jeśli Marszałek Sejmu nie chce, aby się nimi zajmowano. Nowy serwis pokazuje, jakie ustawy są w niej zahibernowane.

Zamrażarka.info to stworzony z inicjatywy fundacji ePaństwo serwis, którego celem jest prezentowanie ustaw znajdujących się w tytułowej zamrażarce.

- Na stronie będzie można zobaczyć ile ustaw aktualnie jest zamrożonych, kto je złożył, jaka jest ich treść, który to klub - mówi Jakub Górnicki, współtwórca strony, odpowiedzialny m.in. za Sejmometr.pl, serwis zajmujący się monitorowaniem prac Sejmu.

Poza samym wyliczeniem ustaw i statystykami dotyczącymi, który klub ile ich złożył, Zamrażarka będzie oferować także wgląd w ich treść. Twórcy strony wystąpili do kancelarii Sejmu z prośbą o udostępnienie dokumentów, w odpowiedzi dostali pokaźną paczkę dokumentów, które następnie zeskanowali i obrobili.

Aktualnie w "Zamrażarce" znajduje się ponad 80 projektów ustaw i 12 uchwał. Na przykład poselskiego projektu uchwały "w sprawie powołania komisji śledczej do zbadania okoliczności katastrofy samolotu specjalnego TU-154M kwietnia 2010 r. na lotnisku w Siewiernyj" czy "komisyjny projekt ustawy o zmianie ustawy o Policji".

Z zawartością Zamrażarki można zapoznać się pod poniższym adresem .

Więcej o: