"Chmurowy" Office 365 dla małych i średnich firm jest już dostępny

Office 365 to rozwiązanie Microsoftu dla przedsiębiorstw - w pakiecie znajdują się najważniejsze usługi koncernu (poczta, webowy Office, kalendarz). Korzystać z nich można z poziomu komputera oraz urządzeń mobilnych.

Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami , Microsoft Office 365 zadebiutował 28 czerwca. Usługa jest płatna - ceny subskrypcji zaczynają się od 5,25 euro za miesiąc za jedną osobę (w sumie dostępnych jest 11 różnych taryf). Za tę kwotę zyskuje się dostęp do poczty elektronicznej, kalendarza, aplikacji Office Web Apps (Word, Excel, PowerPoint, OneNote), Sharepoint Online, Microsoft Lync Online, Office Proffesional Plus. Office 365 można zsynchronizować ze swoim smartfonem (iPhone, BlackBerry, telefony z Androidem, Windows Mobile, Windows Phone).

Office 365 automatycznie staje się konkurencją dla pakietu Google Apps. Koncern z Mountain View już od kilku dobrych lat dostarcza swoje chmurowe usługi biurowe różnym firmom (co jakiś czas Google chwali się na swoim blogu, że do grona użytkowników usługi dołączają kolejne firmy, takie jak Motorola, National Geographic czy Capgemini). W przeciwieństwie jednak do Office 365 Microsoftu, Google Apps dostępne są w jednym planie taryfowym.

Producent zapewnia, że usługa Microsoftu także cieszy się popularnością, a od czasu debiutu wersji beta w kwietniu , chęć testowania Office 365 zgłosiło "ponad 200 000 firm".

Google wiedział o premierze usługi Microsoftu, więc dzień wcześniej na swoim blogu opublikował wpis pod przewrotnym tytułem "365 powodów dla których należy rozważyć Google Apps". Najwyraźniej koncern zdaje sobie sprawę z tego, że Office 365 będzie dla niego mocną konkurencją.

Należy się bowiem spodziewać, że przedsiębiorstwa i tak korzystające już z desktopowych wersji pakietu Office wybiorą raczej znane już i sprawdzone rozwiązanie. Office to najpopularniejszy na świecie pakiet biurowy. Jego "chmurowa" wersja może w przyszłości podzielić sukces wersji "desktopowej".

Więcej o taryfach Office 365 dowiecie się ze strony producenta .

Więcej o: