Aplikacja Facebooka dostępna na wszystkie telefony

"Facebook for Every Phone" to aplikacja, którą można zainstalować na tzw. zwykłych telefonach (czyli nie-smartfonach). Umożliwia wysyłanie wiadomości, przeglądanie najnowszych wpisów oraz zdjęć. Dostępna jest na 2500 modeli telefonów.

Według oficjalnych statystyk Facebooka , 250 milionów osób korzysta z serwisu z poziomu telefonów komórkowych. W sumie użytkowników Facebooka jest 750 milionów - prosta arytmetyka podpowiada więc, że 500 milionów osób traci kontakt z serwisem po zamknięciu przeglądarki. Udostępnienie aplikacji na zwykłe telefony jest krokiem do celu, który postawił sobie Facebook - trafić do wszystkich osób na świecie w ciągu najbliższych 5 lat .

Aplikacja Facebook for Every Phone działać ma na 2,5 tys. modeli telefonów obsługujących aplikacje JAVA. Można ją pobrać ze strony http://m.facebook.com/ , bezpośrednio ze strony d.facebook.com/install czy sklepów takich jak GetJar, Appia i Mobile Weaver.

Facebook bardzo stara się zachęcić użytkowników do korzystania z nowej aplikacji. Tak bardzo, że z częścią operatorów na całym świecie podpisał umowę, na mocy której użytkownicy nie będą musieli ponosić opłat za przesyłanie danych przez pierwszych 90 dni korzystania z aplikacji. Niestety, na liście nie znajdziemy naszego kraju.

Więcej o: