5 rzeczy, które musisz wiedzieć o Samsungu Galaxy Note

Czyli czy telefon może być "za duży" i odpowiadamy na Wasze pytania.

Na testy Samsunga Galaxy Note czekaliśmy, odkąd zobaczyliśmy go we wrześniu na targach IFA 2011. Tak jak przypuszczaliśmy, zrobił na nas wielkie wrażenie.

Powyższe wrażenia nagrywane były "na gorąco", o Galaxy Note można opowiadać naprawdę długo. Pamiętamy też o tym, że zadaliście nam naprawdę dużo pytań - poniżej staramy się na nie odpowiedzieć.

- Czy strona główna gazety (nie mobilna) jest czytelna bez powiększania?

Jak (mam nadzieję widać na zdjęciu w galerii ) - nie do końca. Doskonale czytelne są największe tytuły, napisy i zdjęcia. Ale z drugiej strony - nie oczekujmy cudów, to w końcu "tylko" 5 cali, a nie na przykład 7.

- Czy gry działają płynnie?

Ogólnie tak. Na dużym ekranie gra się po prostu świetnie. Ale przyznaję szczerze, że dwa razy udało mi się zawiesić Galaxy Note na śmierć . Prosta gra Fruit Ninja okazuje się być zabójcza nie tylko dla owoców.

- Jaką ma baterię i ile na niej wytrzymuje?

Bateria jest litowo-jonowa, 2500 mAh. Galaxy Note wytrzymuje na niej około 9 godzin. To niewiele jak na smartfon, ale bardzo porządnie, jak na minitablet. Wszystko zależy oczywiście, jak zwykle, od intensywności korzystania z urządzenia. Jeśli eksploatowane jest mniej, można z niego korzystać przez około 12 godzin.

- Czy da się pisać jedną ręką?

Nie. Jedynym sposobem wprowadzania tekstu jest trzymanie smartfona w jednej ręce i pisanie drugą. Chyba, że ktoś chce eksperymentować z konwersją pisma ręcznego na tekst. Nie polecamy tej opcji - próbowaliśmy różnych opcji - odmienne słowa, odmienne zdania, odmienne charaktery pisma. W efekcie otrzymuje się zbitkę spółgłosek w rodzaju "qwrtqtiomm".

Samsung Galaxy NoteSamsung Galaxy Note Fot. Łukasz Cichy

- Jaka jest jakosc materialow, z ktorych urzadzenie jest wykonane?

Bardzo dobra. Ekran jest z hartowanego szkła, tylna obudowa pokryta jest powierzchnią, która ma zapobiegać zadrapaniom. Bez specjalnych intencji sprawdziliśmy także, czy Galaxy Note przeżyje upadek na posadzkę. Wniosek - pierwszy przeżyje bez żadnego uszczerbku. Drugiego już nie próbowaliśmy.

- Jaka jest jakość rozmów?

Bardzo dobra.

- Czy wygodnie się siedzi mając go w przedniej kieszeni dżinsowych spodni?

Wszystko zależy od spodni i od kieszeni. Męskie spodnie są lepiej przystosowane do Note'a, z damskich wystaje z kieszeni. Siedzenie ze smartfonem w kieszeni jest jednak dość stresujące. Nasz znajomy z redakcji Chipa trafnie zauważył, że poruszanie się i siedzenie z Galaxy Note w kieszeni porównać można do poruszania się i siedzenia z tabliczką czekolady w kieszeni. Można? Można. Ale komfortu psychicznego brak.

- Cena

Sugerowana cena to 2599 zł. Jeśli chodzi o ceny u operatorów, to w Plusie Note dostępny jest w taryfach Dla Firm od 244,77 do 1413,27 zł. Cena telefonu bez aktywacji wynosi 3 099,01 zł

embed

Samsung Galaxy Note 8.0

  • System operacyjny: Android 4.1 Jelly Bean
  • Komunikacja: Wi-Fi
  • Przekątna ekranu: 8 cali
  • Pamięć wewnętrzna: 16 GB

0 opinii

Parametry techniczne

Parametry fizyczne

Sprawdź cenę tego produktu >

dane dostarcza:

embed
Więcej o: