Nowa wersja wyszukiwarki Bing postawi na społeczności

Mimo dominacji Google, Bing znalazł swoją niszę na rynku - wyposażone są w niego nowe wersje Internet Explorera oraz telefony z systemem Windows Phone. Nic dziwnego, że pojawia się nowa wersja.

Sloganem ją promującym jest: spędź mniej czasu na szukaniu, więcej na robieniu. Twórcy mówią o tej zmianie jako o największej od trzech lat, czyli od powstania Binga.

W ciągu następnych kilku tygodni sposób wyszukiwania w Bingu zmieni się kładąc większy nacisk na aspekt społecznościowy, ponieważ 90% osób konsultuje się z przyjaciółmi, zanim dokona jakiegoś wyboru. Nowy Bing ma nowy interfejs, gdzie informacje są prezentowane w trzech kolumnach, który pozwala na jednoczesne wyszukiwanie i zasięganie opinii ekspertów i znajomych.

Nadal sercem wyszukiwarki są algorytmy - efekt ich działania znajdziemy w lewej kolumnie. Microsoft chwali się ostatnimi zmianami w wyglądzie wyników. Gdy pokazują ludziom niepodpisaną stronę z efektami wyszukiwania tego samego hasła, 43% osób wybiera Bing, a 28% Google. To więcej niż w lutym, gdy wartości te wynosiły 34% do 38%, na niekorzyść wyszukiwarki MS. Jak widać udało się Bingowi zmienić wygląd strony z wynikami na czytelniejszy.

Środkowa kolumna nosi nazwę Snapshot - w niej znajdą się związane z wyszukiwanie wyniki i usługi, od razu zaprezentowane na stronie - mapy, możliwość zakupu, rezerwacji miejsc i recenzje produktów. Wszystko co pozwala szybko i od razu podjąć działanie - zgodnie ze wspomnianym na początku hasłem.

Po prawej, na pasku bocznym pojawi się odniesienie do serwisów społecznościowych. Domyślnie te wyniki będą ukryte, jednak w razie potrzeby można je przywołać, by znaleźć opinie ekspertów i przyjaciół.

Bing pozwoli na zadanie stamtąd pytania na Facebooku, ale także wyświetli osoby - znajome i nie - które mogą znać się na wyszukiwanym temacie. Skąd Bing będzie wiedział kogo wybrać? Pozna po tematach i elementach, które ludzie polubili i udostępnili w sieci. Np. jeśli szukacie informacji o Malezji, pojawi się tam znajomy, który udostępnił zdjęcia z wycieczki do tego kraju albo inny, który tam mieszka. Eksperci będą wybierani z takich sieci jak Twitter, Foursquare, Quora, LinkedIn, Google Plus i Blogger.

Na pasku bocznym znajdą się też wpisy przyjaciół udostępnione w Bingu - możemy odpowiadać na pytania i polubić przydatne odpowiedzi.

Niestety na razie nowy Bing będzie dostępny tylko w USA i na urządzeniach mobilnych.

[ Bing.com ]

Więcej o: