Zmień hasło do Skype, bo z twoim kontem mogą dziać się dziwne rzeczy...

Z kont użytkowników Skype'a wysyłane są automatyczne wiadomości z linkami prowadzącymi do szkodliwych stron. Microsoft nadal nie wie, co się stało, ale doradza, by wszyscy zmienili hasło do komunikatora.

Skype może mieć problem z bezpieczeństwem. Na oficjalnym forum komunikatora użytkownicy zgłaszają dziwne wiadomości, które są rozsyłane do wszystkich kontaktów dodanych do ich kont. Microsoft nadal nie wie, co się stało, ale doradza wszystkim by zmienili swoje hasło jak najszybciej.

Spam na Skype

Pierwsze zgłoszenia zaczęły napływać już na początku lipca, ale do tej pory nie wiadomo, w jaki sposób spamerzy uzyskali dostęp do kont użytkowników. Schemat działania jest prosty - każdy z kontaktów dodanych do poszkodowanego konta otrzymuje wiadomość o treści "Hi! http://goo.gl/12345" lub "Hello [imię osoby] look http://goo.gl/12345" . Po kliknięciu w skrócony link użytkownik wchodzi na stronę w domenie .ru, która zawiera szkodliwe oprogramowanie. Jeśli zatem otrzymacie podobną wiadomość od znajomego, to nie klikajcie odruchowo w link, bo to może być spam.

Co się dzieje?

Microsoft bada sprawę, ale nadal dokładnie nie wiadomo co się dzieje. Niektórzy poszkodowani użytkownicy twierdzą, że w ich historii nie ma śladu po spamie, a z kolei inni podejrzewają, że problem leży po stronie mobilnej wersji Skype na smartfony.

Na razie jedyną radą jest czekać na krok Microsoftu i zmienić hasło do usługi, co wszystkim zalecamy.

Zobacz wideo
Więcej o: