YouTube wprowadza płatny dostęp do swoich usług. Na razie nie w Polsce

9,99 dolara kosztować będzie płatny dostęp do YouTube'a. Zyskamy za to brak reklam, dostęp do unikalnych materiałów i nowe funkcje muzyczne

Od dawna zapowiadano płatną wersję YouTube'a. Teraz firma ujawniła szczegóły oferty. Za 9,99 dolara znikną wszystkie reklamy niezależnie od tego, na jakim urządzeniu oglądamy filmy. Dodatkowo będziemy mogli zapisywać wideo na urządzeniu, by móc oglądać materiały offline. To przydatne wszędzie tam, gdzie brak połączenia, jest ono wolne lub drogie. Do tego pojawi się możliwość odtwarzania materiałów w tle. Ta funkcja ma znacznie przede wszystkim w przypadku teledysków - YouTube'a będzie można traktować jako odtwarzacz muzyki.

Za te same 9,99 dolara dostaniemy też dostęp do biblioteki 20 milionów utworów w Google Play Music. Wydaje się to potwierdzeniem podejrzeń, że w konkurencji ze Spotify i innymi serwisami streamingowymi usługa muzyczna Google'a nie sprzedaje się najlepiej. Jednak z punktu widzenia klientów taki dodatek bardzo zwiększa atrakcyjność całej oferty.

Wkrótce dostępne też mają być materiały, które powstaną specjalnie dla płacących użytkowników i tylko oni będą z nich korzystać. Na razie oferta ta obejmuje dużych twórców, którzy jednak nie są w Polsce zbyt znani.

Płatny YouTube ma być znany jako YouTube Red. Mieszkańcy USA będą mogli korzystać z niego już od 28 października. Nie wiemy, czy pojawi się też w Polsce, ale znając politykę Google - prędzej czy później powinniśmy mieć do niego dostęp.

Zobacz wideo
Więcej o: