Partnerzy Google'a: przejęcie Motoroli nic nie zmieni

Oświadczenie, że Google przejmuje Motorola Mobility wstrząsnęło światem technologii, a zwłaszcza rynkiem urządzeń mobilnych. Od teraz Google może - choć nie musi - faworyzować jednego ze swoich dotychczasowych partnerów. Co na to pozostali?

Przypomnijmy, na czym polega właściwie polegają założenia transakcji. Koncern z Mountain View ma przejąć producenta smartfonów za 12,5 miliarda dolarów. Tym samym Google nie będzie już "tylko" producentem systemu operacyjnego; teraz będzie także producentem sprzętu, czyli bezpośrednim konkurentem Apple, Nokii czy Samsunga czy HTC.

Ci dwaj ostatni producenci są wiodącymi dostarczycielami urządzeń z Androidem. Jak zareagowali na wieść, że Motorola, dotychczas ich równoprawny partner, stanie się własnością Google'a?

HTC: nasze relacje z Google się nie zmienią

Jak podaje serwis Boy Genius Report , HTC nie widzi nic złego w zawartym między Google a Motorolą porozumieniu.

Wspieramy przejęcie przez Google'a Motorola Mobility, jako że oznacza to pozytywny rozwój ekosystemu Androida, który z kolei przekłada się na promocję urządzeń HTC z systemem Android.

Rzeczniczka HTC oznajmiła BGR dodatkowo, że

Partnerstwo Google'a i HTC jest silne, więc przejęcie [Motoroli - przyp. red.] nic w nim nie zmieni.

Samsung: ekosystem jest najważniejszy

J.K. Shin, odpowiedzialny za mobilne ramię Samsunga stwierdził, że

Dzisiejsza wiadomość dowodzi głębokiego oddania obronie Androida, partnerów oraz całego ekosystemu.

W podobnym tonie wypowiadał się prezes Sony Ericsson, Bert Nordberg oraz Jong-Seok Park, prezes LG.

Najważniejsi i najsilniejsi partnerzy Google'a nie wydają się być zafrasowani teoretyczną możliwością marginalizacji. Jak już pisaliśmy wczoraj , w posiadaniu Motoroli znajduje się już 17 tysięcy patentów na rozwiązania mobilne, które teraz mogą być wykorzystywane przez Google'a w obronie wszystkich producentów sprzętu z Androidem w wojnach patentowych.

dane dostarcza:

embed
Więcej o: