Samsung Galaxy S III napędza sprzedaż używanych smartfonów

Do takich wniosków doszedł brytyjski oddział najpopularniejszego portalu aukcyjnego eBay.

Jak to się dzieje? Mechanizm jest prosty. Ludzie podążający za najnowszymi trendami technologicznymi wiedzą, że wkrótce na rynku pojawi się Samsung Galaxy S III i chcą przed jego premierą sprzedać swoje obecne smartfony działające na Androidzie, by mieć pieniądze na nowy produkt Samsunga.

W ciągu ostatniego miesiąca sprzedaż telefonów z Androidem na brytyjskim eBayu wzrosła aż o 119 procent, podczas gdy iPhone'a - "zaledwie" o 45 procent. To zdaniem szefów portalu znak, że wielu Brytyjczyków przygotowuje się na debiut Samsunga Galaxy S III, a wśród nich zdecydowanie przeważają użytkownicy Androida. Posiadacze iPhone'ów nie są aż tak skłonni do przesiadki na smartfon od południowokoreańskiego giganta.

To zresztą nie jedyna i nie najważniejsza przesłanka wskazująca na popularność nowego smartfona Samsunga i jego niebagatelną rolę na rynku. Najdobitniejszym tego dowodem jest liczba zamówień przedpremierowych, która dobiła do dziewięciu milionów sztuk, a należy się spodziewać, że wczoraj podczas światowej premiery smartfona sprzedano następne parę milionów egzemplarzy. Wygląda więc na to, że mamy do czynienia z jednym z najbardziej spektakularnych debiutów w historii segmentu smartfonów. A Wy, zaopatrzyliście się już w swój egzemplarz Samsunga Galaxy S III?

[Za: Telegraph ]

embed

Samsung Galaxy S III GT-I9300 niebieski

  • Rodzaj telefonu: Dotykowy
  • Aparat cyfrowy: 8 Mpx
  • System operacyjny: Android 4.0 Ice Cream Sandwich
  • WiFi

11 opinii

Podstawowe informacje o Samsung Galaxy S III GT-I9300 niebieski

Parametry techniczne

Funkcje

Komunikacja

Parametry fizyczne

Porównaj ceny tego produktu >

dane dostarcza:

embed
Więcej o: