Tym smartfonem nie zrobisz nagich zdjęć. Sztuczna inteligencja wykryje i zablokuje aparat

W Japonii do sprzedaży wszedł smartfon, którym nie można wykonać nagich zdjęć. Aparat w urządzeniu dzięki algorytmom sztucznej inteligencji wykrywa takie próby i od razu je blokuje.

Jak pisze Wccftech.com, około 50 proc. dorosłych robi sobie nagie zdjęcia, tzw. nudes. Problemem jest jednak to, że takie zdjęcia coraz częściej robią sobie też dzieci i zdarza się, że trafią one potem do sieci. Problem w Japonii jest na tyle duży, że powstał telefon, który uniemożliwia zrobienie sobie takich zdjęć. 

>>> Nowy smartfon? Te aplikacje warto zainstalować jako pierwsze

Zobacz wideo

Smartfon blokuje robienie nagich zdjęć. Goliznę wykrywa sztuczna inteligencja

Tone e20 to smartfon, którego aparat wykrywa próbę zrobienia nagiego zdjęcia i blokuje zapisanie takiej fotografii w galerii. Funkcja uniemożliwia zarówno zrobienie fotografii, jak i nakręcenia filmu, gdzie występuje nagość. Tone E20 używa do tego algorytmów sztucznej inteligencji. Producent urządzenia informuje, że rozwiązanie powstało po to, by uchronić dzieci przed napastnikami. Smartfon może również połączyć się urządzeniem rodzica i poinformować go, że nastąpiła próbą wykonania nagiego zdjęcia, podaje Cnet.com.

>>> Zobacz też: Samsung prezentuje Galaxy S20. Trzy nowe smartfony, które mogą zatrząść rynkiem

Urządzenie wyposażono w 6,26-calowy ekran LCD HD+ IPS. Z tyłu znalazło się miejsce dla aparatu z trzema obiektywami o matrycach 13 Mpx, 12 Mpx oraz 2 Mpx. Przednia kamera selfie może robić zdjęcia o rozdzielczości 8 Mpx. Zapisuje się na 64 Gb pamięci urządzenia, które wyposażono w 4 GB pamięci RAM. Tone e20 pracuje na systemie Android 9.0, który zarządza 8-rdzeniowym procesorem. Akumulator ma pojemność 3900 mAh. Za smartfona trzeba zapłacić 19 800 yenów, czyli około 710 zł. 

Więcej o: