TVN o uchwale KRRiT. "Bezpośrednie zagrożenie dla rządów prawa i wolności mediów"

"KRRiT przyjęła uchwałę, której celem jest wprowadzenie w życie zapisów ustawy 'lex TVN', jednak z pominięciem procesu legislacyjnego oraz z obejściem zapowiadanego przez Prezydenta RP weta" - czytamy w oświadczeniu Grupy Discovery. Dotyczy ono uchwały przyjętej przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji tuż przed przedłużeniem koncesji na nadawanie TVN24.
Zobacz wideo Gowin ujawnia, czym Amerykanie grożą za "lex TVN". "Sankcje personalne"

W środę wieczorem Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przedłużyła koncesję stacji TVN24. Ta obecna wygasa w niedzielę, a całe postępowanie w tej sprawie trwało aż od lutego ubiegłego roku.

Przed głosowaniem KRRiT przyjęła uchwałę, w której zapowiedziała wezwanie odpowiednich organów - jak wskazuje konstytucja, to m.in. prezydent, premier czy marszałek Sejmu - do złożenia wniosku do Trybunału Konstytucyjnego. Chodzi o sprawdzenie zgodności art. 35 ustawy medialnej z ustawą zasadniczą. Przepis ten mówi o wymaganiach wobec nadawców starających się o koncesję i jest przedmiotem sporu ws. TVN24.

Sędzia Julia Przyłębska KRRiT przyznała koncesję TVN24. Ale to nie koniec. Będzie wniosek do TK

"Bezpośrednie zagrożenie dla rządów prawa i wolności mediów"

W nocy ze środy na czwartek TVN Grupa Discovery wydała oświadczenie w tej sprawie. "TVN Grupa Discovery zawsze spełniała wszystkie wymogi określone w ustawie o radiofonii i telewizji. Uchwała KRRiT ws. koncesji dla TVN24 jednoznacznie pokazuje, że nie było żadnego uzasadnienia dla jej odwlekania przez 19 miesięcy" - czytamy.

"Jednocześnie KRRiT przyjęła drugą uchwałę, której celem jest wprowadzenie w życie zapisów ustawy 'lex TVN', jednak z pominięciem procesu legislacyjnego oraz z obejściem zapowiadanego przez Prezydenta RP weta. Ta uchwała, podobnie jak 'lex TVN', zmusza Discovery do ograniczenia działalności w Polsce i stanowi bezpośrednie zagrożenie dla rządów prawa i wolności mediów oraz wywołuje niepokój wśród inwestorów zagranicznych w Polsce" - podkreśliła grupa w oświadczeniu.

mikrofony TVN i TVN24 Jest decyzja KRRiT. TVN24 otrzymało koncesję

Więcej o: