Ubezpieczalnie zachęcają: Skomponuj sobie polisę. Rewolucja na rynku?

Towarzystwa ubezpieczeniowe chcą wyjść naprzeciw swoim klientom. - Sam skomponuj sobie ubezpieczenie - zachęcają AXA Direct i Ergo Hestia. Czeka nas rewolucja na rynku ubezpieczeniowym?

- Patrząc na polski rynek ubezpieczeń komunikacyjnych, obserwujemy zmieniające się wśród konsumentów nastroje. Polscy kierowcy stają się coraz bardziej wymagający i oczekują oferty dopasowanej do ich potrzeb. Mając to na uwadze, uruchomiliśmy nowy system sprzedaży, który jest pierwszym tego typu rozwiązaniem w Polsce wprowadzonym na tak szeroką skalę. Jest intuicyjny i nastawiony na realizację indywidualnych wymagań klienta - mówi Ryszard Bociong, dyrektor generalny AXA Direct.

AXA Direct z końcem ubiegłego roku wprowadziła nowości dla klientów. Chodzi o lepsze dopasowanie warunków ubezpieczenia auta do rzeczywistych potrzeb kierowcy. Każdy kierowca, również ten, który kupuje wyłącznie OC, może zapewnić sobie dodatkową ochronę, dokupując interesujące go opcje ubezpieczeń.

Przykład? - Już od 8 złotych w skali roku możemy wykupić ubezpieczenie opon, które gwarantuje nam pomoc w przypadku awarii ogumienia, gdy nie tylko wymienimy koło lub odholujemy samochód do warsztatu, ale również pokryjemy koszty związane z naprawą uszkodzonej opony - mówi Jacek Rink, starszy specjalista ds. ubezpieczeń AXA Direct. - Proponujemy równie szeroki wybór w przypadku ubezpieczeń NNW. Klient może wybrać nie tylko, czy ubezpieczonym ma być kierowca, czy pasażerowie, ale również jaka ma być suma ubezpieczenia. Dostępne są sumy ubezpieczenia w wysokości od 10 do 250 tys. zł. Przy czym oferowana suma ubezpieczenia kierowcy w NNW w wysokości 250 tys. zł jest jedną z najwyższych na polskim rynku.

Zainteresowani mogą też np. wykupić opcję zapewniającą samochód zastępczy po wypadku bez konieczności zakupu pakietu assistance. Klient decyduje również, czy chce otrzymać odszkodowanie w gotówce, czy naprawić samochód w warsztacie. Istnieje możliwość wyliczenia odszkodowania na podstawie oryginalnych części i naprawy w autoryzowanym serwisie lub na podstawie zamienników.

Ergo Hestia poszła o krok dalej i od marca pozwala skomponować według własnego uznania pakiet wszystkich ubezpieczeń majątkowych, a nie tylko komunikacyjnych jak AXA Direct. "To pierwsza w Polsce linia produktów, która dzięki matrycy ubezpieczeniowej pozwala klientowi swobodnie dobierać ryzyka. Umożliwia też budżetowanie, nagradza ubezpieczających więcej, ułatwia agentom doradztwo" - chwali się Ergo Hestia w swoim komunikacie.

W ramach nowego ubezpieczenia Ergo 7 klient może wybrać różne warianty ubezpieczenia domu i mieszkania od zdarzeń losowych i/lub kradzieży, OC w życiu prywatnym, ochronę pojazdu - AC, OC i NNW. Każde z tych ubezpieczeń jest dostępne w różnych wariantach, które klient może łączyć jak chce. Przy zakupie pakietu widzi od razu, ile kosztuje która polisa i jak spada cena, gdy zmniejsza warianty ochrony w konkretnej polisie.

Co na to eksperci? - Oferta Ergo Hestii jest fajnie przygotowana od strony agenta, który sprzedaje to klientowi i z nim bezpośrednio rozmawia. To produkt nakierowany na klienta bardziej zamożnego, który ma coś do ubezpieczenia i nie jest to 20-letni samochód, na który wykupuje tylko OC - komentuje ekspert ubezpieczeniowy Marcin Broda. - Tam jest dużo fajnych rzeczy dodatkowych, które powinny zainteresować klientów bardziej świadomych. Dobrym przykładem jest ubezpieczenie bagażu - komputer, aparat - to może być ubezpieczone wszędzie, gdziekolwiek się pojedzie, np. w pokoju hotelowym. Ciekawe jest też ubezpieczenie ogrodu, np. od zniszczenia drzewek przez wandali.

- Idea jest prosta: płacimy tylko za to, co jest nam potrzebne, nie za cały pakiet. Dzięki matrycy Ergo 7 widać, ile kosztują poszczególne produkty i jak je łączymy - mówi Robert Tomaszewski, dyrektor biura ubezpieczeń indywidualnych Ergo Hestii, który odpowiada za Ergo 7.

Więcej o: