W Pendolino bez telefonów i głośnych rozmów. Ruszyła sprzedaż biletów do strefy ciszy

Paweł Borecki
Bez rozmów telefonicznych, muzyka wyłącznie w słuchawkach a nawet rozmowy szeptem - takie zasady będą obowiązywać w strefach ciszy w pociągach Pendolino. Dziś ruszyła sprzedaż biletów.

Strefy ciszy pojawią się w każdym pociągu Pendolino w wagonie nr 7, drugiej klasy, od 14 kwietnia. Sprzedaż biletów rusza już dziś. - Pasażerowie sugerowali nam wprowadzenie podobnego rozwiązania, jakie już dziś stosują np. koleje niemieckie czy czeskie. Chęć korzystania z przejazdu w strefie ciszy pojawiła się także w trakcie badań sondażowych podróżnych, jakie prowadziliśmy. Ponad połowa, uznała wtedy strefę ciszy za atrakcyjne rozwiązanie - powiedziała PAP rzeczniczka prasowa PKP Intercity Beata Czemarajda.

'Strefa Ciszy' w pociągach Pendolino PKP Intercity"Strefa Ciszy" w pociągach Pendolino PKP Intercity Archiwum

Jakie zasady będą obowiązywały w strefie ciszy? W wyjątkowych sytuacjach zalecane będzie mówienie szeptem. Rozmowy telefoniczne należy prowadzić poza strefą, a muzyki powinno się słuchać wyłącznie w słuchawkach, i to względnie cicho. Korzystając zaś z laptopa, tabletu czy innych urządzeń elektronicznych, najlepiej wyłączyć dźwięk jeszcze przed rozpoczęciem podróży.

Cena biletu za przejazd w strefie ciszy będzie taka sama jak dla pozostałych wagonów 2 klasy.

Na razie usługa ma być testowana przez dwa miesiące. Przewoźnik sprawdzi zainteresowanie nią, zbierze uwagi oraz doświadczenia z funkcjonowania stref w pociągach.