Rozpoczyna się budowa sklepu sieci IKEA w Lublinie. Wkrótce nowe miejsca pracy

Dziś w Lublinie odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę sklepu sieci IKEA oraz towarzyszącego mu centrum handlowego. Jego otwarcie zaplanowano na trzeci kwartał 2017 roku.

IKEA w Lublinie będzie pierwszym sklepem tej sieci we wschodniej części kraju, a jednocześnie już dziesiątym w Polsce. Co ciekawe, swoją powierzchnią obiekt ma ustępować jedynie sklepowi otwartemu w maju 2013 roku w Bielanach Wrocławskich. Łącznie będzie mieć 57 500 m2 z podziałem na sklep (33 500 m2), Covenience Centre (14 500 m2) oraz Strip Mall (10 000 m2).

Pierwszych klientów przyjmie już w trzecim kwartale przyszłego roku. Otwarcie znajdującego się obok centrum handlowego zaplanowano na ostatni kwartał 2017.

W nowo powstałym sklepie Ikei pracę może znaleźć nawet do 220 osób. Firma już rozpoczęła rekrutację. 

Ekologiczna Lubelszczyzna

Warto podkreślić, że przy okazji budowy nowego sklepu w Lublinie IKEA ma zamiar wykorzystać w nim instalacje produkujące energię geotermalną. W projekcie zadbano o zielone otoczenie, zarówno samego sklepu, jak i centrum handlowego. Firma ma również swój pomysł na rekrutację. Ma być prowadzona w miejscu przypominającym funkcjonującą już w Warszawie Kuchnię Spotkań (IKEA Po Sąsiedzku).

Sklep IKEA oraz centrum handlowe w LublinieSklep IKEA oraz centrum handlowe w Lublinie źródło: materiały prasowe

Jak tłumaczy Anna Pawlak-Kuliga, prezes Ikei w Polsce:

Chcemy być dobrym sąsiadem - tworzyć jak najlepsze warunki codziennego życia, pomagać kreować funkcjonalne i piękne domowe przestrzenie oraz inspirować do bardziej zrównoważonego życia w domu. Również w Lublinie będziemy prowadzić inicjatywy promujące proekologiczne i odpowiedzialne społecznie postawy.

IKEA w Polsce

Z danych Ikei, wartość sprzedaży w polskich sklepach od 1 września 2015 do 31 sierpnia 2016 wyniosła 3,22 mld złotych i w stosunku do roku poprzedniego zwiększyła się o 21,6% (to rzekomo najszybszy wzrost na świecie). Wszystkie 9 sklepów odnotowało w tym czasie 28 mln wizyt, a największym zainteresowaniem klientów cieszyły się meble kuchenne.

Więcej o:
Komentarze (26)
Rozpoczyna się budowa sklepu sieci IKEA w Lublinie. Wkrótce nowe miejsca pracy
Zaloguj się
 • sselrats

  Oceniono 9 razy 3

  Nikt u Szwedow nie bedzie chcial pracowac. Niech sie stad wynosza. Prawdziwi patrioci pracuja w polskich firmach jak "Janusz i Danuta".

 • flambu73

  Oceniono 1 raz 1

  We wschodniej części kraju już są dwie IKEE - w Jankach i Targówku :)

 • koles751

  Oceniono 1 raz 1

  Dobry pomysł na zebranie do kupy rozdanych 500+ :-))))

 • tomasz.rze

  0

  Bardzo chetnie, ale pod warunkiem, że "My tu urządzimy".

 • thymalus

  Oceniono 2 razy 0

  Podobno miala byc w Swilczy k/ Rzeszowa. Co pan na to, panie Ferenc ?

 • asertywny76

  Oceniono 4 razy 0

  Czy planują zgodnie z tradycją zatrudnianie robotników przymusowych?

 • rozaliaroyale

  Oceniono 1 raz -1

  Szwedzi popełnili klasyczny błąd - przespali ekspansje w Polsce ( teraz nadrabiają te zaległości w roli petentów a nie faworytów ) z tond biorą się te niezrozumiałe artykuły o zatrudnieniu o ekologii i takie tam duperele .

 • emka2015

  Oceniono 7 razy -1

  Polacy powinni pracować wyłącznie w polskich firmach, które zatrudniają tylko Polaków i produkują z polskich surowców lub handlują w 100% polskimi produktami. Tyle w temacie. Szwedzi won!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX