Marihuana całkowicie legalna. Te stany już zdecydowały. Donald Trump zajął stanowisko

Robert Kędzierski
Przy okazji wyborów prezydenckich w wielu stanach USA odbywały się lokalne referenda. Trzy zdecydowały o całkowitej legalizacji marihuany. Czy Donald Trump zamierza stanąć na drodze tym zmianom?

Wybory prezydenckie w USA stały się okazją do rozstrzygnięcia wielu kwestii istotnych dla lokalnych społeczności. Mieszkańcy kilku stanów głosowali w sprawie legalizacji marihuany.

Czytaj też: W Polsce nie można już handlować tym towarem w internecie. 

W wyniku głosowania kolejne stany całkowicie zalegalizowały jej używanie - podaje Business Insider. Chodzi o Kalifornię, Nevadę i Massachusetts. Wcześniej podobną decyzję podjęto w stanach Waszyngton, Oregon, Alaska i Kolorado. Wczoraj kolejne trzy dopuściły użycie marihiuany w celach medycznych. Niemal połowa USA akceptuje więc korzystanie z niej.

Legalizacja marihuany w USALegalizacja marihuany w USA Dane: governing.com Ilustracja: Robert Kędzierski

Donald Trump zajął stanowisko

Wybrany właśnie na prezydenta USA Donald Trump w przeszłości wyrażał się jasno w kwestii marihuany. Popiera jej medyczne zastosowanie, uważa, że każdy stan powinien samodzielnie uregulować tę kwestię. Wcześniej jego stanowisko było znacznie bardziej kontrowersyjne.

W 1990 roku Donald Trump powiedział, że panujący wtedy system zakazów związany z narkotykami to "żart”, i że Stany Zjednoczone powinny zalegalizować wszystkie narkotyki, aby odebrać zyski kartelom narkotykowym. Twierdził on, że zysk z podatków od sprzedaży może zostać przekazany na edukację społeczeństwa w zakresie narkotyków.

- donosi portal faktykonopne.pl

Microsoft inwestuje w konopie

Akceptacja dla medycznego zastosowania marihuany jest w USA coraz bardziej powszechna. Latem informowaliśmy, że pośrednio w legalny handel tą substancją zaangażował się nawet Microsoft. Gigant zajmie się oprogramowaniem, które pozwoli precyzyjnie śledzić los każdej wyhodowanej rośliny. Od nasiona po sprzedaż. 

Czytaj też: Handel marihuaną to świetny interes. W USA o tym wiedzą. 

Stanowisko Donalda Trumpa może zachęcić inne stany do rozstrzygnięcia kwestii legalizacji medycznej marihuany. Prezydent USA nie powinien stawać na drodze zmianom. 

W Polsce również toczy się dyskusja o dozwolenie użycia np. oleju z konopi. Konstanty Radziwiłł, minister zdrowia, jest sceptyczny wobec tego pomysłu.

Więcej o: