5 aplikacji, którymi możesz monitorować swoje zdrowie

Robert Kędzierski
Monitorować swoje zdrowie za pomocą smartfonu? Tak, to możliwe. I całkiem wygodne.

Tematyka związana ze zdrowiem i prawidłowym trybem życia stała się w ostatnich latach jedną z najważniejszych kwestii. Producenci smartfonów i systemów mobilnych zdali sobie sprawę, że technologia pozwala już na trwałe monitorowanie naszych ciał, aktywności. Nie brakuje też aplikacji, które to ułatwiają.

Google Fit - wszystkie dane w jednym miejscu

Jednym z takich kompleksowych rozwiązań jest Google Fit. Aplikacja zbiera dane nie tylko z urządzeń takich jak inteligentne opaski czy zegarki. Analizuje też informacje ze wszystkich aplikacji w smarfonie. Jeśli więc zamówimy za jego pomocą pizzę Fit przypomni nam jaki ma to wpływ na nasze zdrowie.

Projekt Google tworzy bardzo dokładne statystyki naszych zachowań dzięki czemu możemy mieć większą kontrolę nad naszym życiem. 

S Health - dbaj o zdrowie

Aplikacja stworzona przez Samsunga jest rozbudowanym narzędziem monitorującym nasz stan zdrowia. Analizuje nasze codzienne zachowanie i nawyki. S Health sprawdza czy nasza aktywność fizyczna jest na odpowiednim poziomie, analizuje nawet poziom spożytej kofeiny czy kalorii. Wszystko po to, by uświadomić nam wszystko to, co ma wpływ na nasze zdrowie. Aplikacja współpracuje z inteligentnymi urządzeniami Samsunga.

iCare monitor zdrowia - badaj się smartfonem

Pomocne narzędzie, które pozwoli sprawdzić doraźnie tak istotne parametry jak ciśnienie krwi, puls, saturację tlenem. Za pomocą aplikacji zbadamy nawet słuch i wzrok. 

Oprócz tego iCare zabiera spory zbiór ćwiczeń, dzięki czemu możemy nie tylko monitorować zdrowie, ale lepiej o nie dbać.

Menedżer zdrowia - złe nawyki pod kontrolą

 

Ta aplikacja spogląda na monitorowanie naszego zdrowia w nieco inny sposób. Po pierwsze jako nieliczna pozwala wprowadzać dane związane z paleniem tytoniu i piciem alkoholu. Oprócz tego raportuje tak istotne informacje jak poziom BMI, ilość spożytych płynów, czy ciśnienie krwi. Wbudowane w Menedżera plany ćwiczeniowe pozwolą poprawić formę.

Lifelog - sprawdź poziom stresu

 

Aplikacja stworzona przez Sony oprócz standardowych możliwości oferowanych przez monitory zdrowia potrafi też kilka innych rzeczy. Najważniejsza to analiza poziomu stresu. Na podstawie naszych zachowań, albo np. ilości snu i odpoczynku, Lifelog tworzy wykres prezentujący nam poziom naszego napięcia.

Zaletą aplikacji jest możliwość łatwego kontrolowania wielu rodzajów aktywności: ilości przebytych kroków, kilometrów przejechanych na rowerze, godzin snu, ilości spożytych kalorii czy czasu spędzonego w samochodzie. 

Do Lifeloga dostęp mamy za pomocą aplikacji mobilnej i strony. To poprawia komfort korzystania z narzędzia. 

Więcej o: