Były doradca Tuska będzie rządzić w ważnej państwowej spółce?

Jak wynika z informacji Pulsu Biznesu i Radia ZET, Rafał Antczak ma zastąpić Małgorzatę Zaleską na stanowisku prezesa Giełdy Papierów Wartościowych.

4 stycznia odbędzie się nadzwyczajne walne zgromadzenie warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Wniosek w sprawie jego organizacji niemal miesiąc temu złożył reprezentujący Skarb Państwa Minister Rozwoju i Finansów, Mateusz Morawiecki.

Podczas walnego zgromadzenia ma dojść do zmian w składzie Zarządu i Rady Nadzorczej GPW. Kto dokładnie opuści GPW - oficjalnie nie podano, niemniej tajemnicą poliszynela jest to, że musi chodzić o prezes Małgorzatę Zaleską. Zgodnie ze statutem Giełdy, walne zgromadzenie powołuje wyłącznie Prezesa Zarządu Giełdy (inni członkowie Zarządu są powoływani przez Radę Giełdy).

Czytaj więcej: Prezes GPW do wymiany. Zaleska długo nie popracowała

Jak wynika z informacji, do których dotarł Puls Biznesu i Radio ZET, Zaleską na stanowisku prezesa GPW ma zastąpić Rafał Antczak.

Obecnie Antczak zasiada w zarządzie Deloitte Consulting. Wcześniej był m.in. ekonomistą w Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych CASE, później głównym ekonomistą PZU. Uczestniczył też w pracach doradczych w programach międzynarodowych m.in. na Ukrainie, w Kazachstanie czy na Białorusi. Jest autorem koncepcji podatku tzw. 3x15 proc., który w 2005 r. proponowała Platforma Obywatelska.

- Proszę nie łączyć mnie z niczym, co nie jest faktem – mówi na razie Pulsowi Biznesu Antczak.

Więcej o: